Oskar Zaborowski. Fot. Jan Galanty

Michael Hirmer zwycięża w Gradi Polish Open

Niemiec Michael Hirmer zwyciężył w turnieju Pro Golf Tour i PGA Polska Tour – Gradi Polish Open by Emeralld 2022. Najlepszym z Polaków był Oskar Zaborowski.

25-latek triumfował wynikiem -13, w kolejnych rundach na polu par 70, notując rundy 63, 60 i 74.

Pole dość nietypowe, nigdy na takim nie grałem. Najbardziej cieszyła mnie czwartkowa runda, w której otarłem się o rekord pola. W finale poszło gorzej, przeszkadzał wiatr” – powiedział.

Michael zagrał ostatniego dnia swoją najgorszą rundę w turnieju i omal nie stracił prowadzenia, które posiadał po każdej z rund. Na ostatnich dziewięciu dołkach zainkasował podwójnego bogeya i bogeya na ostatnim dołku.

„Myślę, że to była najtrudniejsza runda w moim życiu”

„Wszystko się udawało przez pierwsze dwa dni”. W ostatni dzień wyszedł na pole z przewagą czterech uderzeń. „Nigdy nie jest łatwo, gdy masz tak wygodną przewagę i wykręcasz takie niskie wyniki, by ostatniego dnia zagrać na swój pełny potencjał”.

W czasie, kiedy lider miał problemy, atakował Austriak, trafiając na ostatnich trzynastu dołkach cztery birdie, w tym ten na siedemnastce. Okazało się, że nie wystarczyło to do wygranej i Felix Schulz z -12 uplasował się tuż za Niemcem.

Trzecią pozycją podzielili się: Niemiec Hannes Hilburger i Szwajcar Luca Galliano, którzy trzy dni gry zakończyli wynikiem -11.

Awans do finałowej rundy wywalczył tylko jeden Polak – 26-letni Oskar Zaborowski, który po pierwszym dniu, dzięki fantastycznym 64. uderzeniom plasował się na drugim miejscu, ze stratą tylko jednego uderzenia do lidera. Po dwóch ostatnich rundach 74 zajął ostatecznie dzielone 43. miejsce.

Oskar poproszony o wrażenia i pytany jakie są jego kolejne plany turniejowe, depeszował: „Zadowolony jestem z pierwszej rundy  turnieju, szkoda mi jedynie pozostałych dni. Możliwe, że przeziębienie z upałami spowodowało obniżkę koncentracji, co wpłynęło na wiele niewykorzystanych szans. Już jutro wyjeżdżam na kolejny turniej Pro Golf Tour w Austrii. Planuję rozegrać wszystkie pozostałe turnieje i zając jak najwyższe miejsce w rankingu”.

Cuta w Gradi Golf Club nie przeszedł lider rankingu Order od Merit Francuz Victor Veyret.

Kolejne zawody trzeciej ligi europejskiej Pro Golf Tour odbędą się w Austrii – we wtorek rozpoczyna się Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2022.

Wiadomo, że przyszłoroczny Polish Open odbędzie się ponownie w Gradi Golf Club, dalej w ramach PGT. Jak podkreślił właściciel obiektu Krzysztof Gradecki, to ważne, aby Polska przynajmniej raz w roku była gospodarzem turnieju o tak istotnej sportowej randze.

Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Gradeckich za wzięcie na siebie ciężaru organizacji tych zawodów i wszelkich spraw związanych z obecnością Polish Open w tej europejskiej lidze zawodowej” – powiedział prezes Polskiego Związku Golfa Radosław Frańczak.

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska i Pro Golf Tour

golfchannel.pl/?news=gradi-polish-open

www.progolftour.de/livescoring

 

Zdjęcia Oskara: Jan Galanty

 

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni