Kuba Matuszek. Przesiep Open by mitukiewicz.pl 2020 Fot: Kasia Nieciak

Rozpoczął się Gradi Polish Open by Emeralld

W środę rozpoczął się Gradi Polish Open by Emeralld – najważniejszy turniej zawodowy, spośród rozgrywanych w Polsce. Do rywalizacji w podwrocławskim Brzeźnie przystąpiło 122 golfistów z 20 krajów.

Pierwsze uderzenie, po przestoju w europejskiej lidze Pro Golf Tour związanym z epidemią koronawirusa, wykonał chwilę po 7 rano Rochdi Mekkaoui z Algierii. Runda na +2 daje mu jednak dalekie 67. miejsce, bowiem do plasowania się w pierwszej trzydziestce klasyfikacji, potrzebne były wyniki poniżej par.

 

 

Po pierwszej rundzie wiadomo, że poziom sportowy rozgrywki będzie bardzo mocny, skoro na początek turnieju… dwóch graczy wyrównało ustanowiony przez Mateusza Gradeckiego rekord pola, wynoszący -10 z białych tee. Takimi rekordowymi 60 uderzeniami, a zatem pozycją lidera, mogą pochwalić się Niemiec Dominik Pietzsch, który zanotował cztery birdie i trzy eagle oraz Szwajcar Jeremy Freiburghaus – jedenaście birdie i jeden bogey. Trzecią pozycję zajmuje Francuz Julien Brun (-9).

 

 

Najlepiej z Polaków zaprezentował się pierwszego dnia Jakub Matuszek (AM, Opolski KG). 22-letni kadrowicz na karcie zapisał 66 „strzałów” (-4) i zajmuje dzieloną z pięcioma innymi graczami 11. pozycję. Ubiegłoroczny triumfator Czech Ondrej Lieser notuje -3 i 17. pozycję.

 

 

Po drugiej rundzie nastąpi cut. Do finałowej rozgrywki awansuje 40 graczy o najlepszych wynikach. Pula nagród wynosi 30 tys. euro.

 

***

 

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, buty i na zewnątrz

 

Wydarzenie poprzedził wtorkowy Pro-Am o Puchar Prezesa PGA Polska, w którym wynikiem -29 triumfowała drużyna w składzie: Alois Kluibenschadl, Mateusz Ligocki, Marek Kowalczyk oraz Jerzy Janowicz. Puchar Prezesa PGA Polska, a tym samym bezpłatny udział w turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour w sezonie 2020/21, zdobył Jerzy Janowicz, który uzyskał wynik -7 (stroke play netto).

Podczas turnieju ProAm amatorzy zagrali z najlepszymi zawodowcami z całej Europy. Turniej rozegrany został w formacie stroke play netto. Liczyły się dwa najlepsze wyniki na każdym dołku.

 

LIVESCORING GRADI POLISH OPEN BY EMERALLD TUTAJ

Wyniki Pro-Am znajdują się tutaj

Zdjęcie z Pro-Am: PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni