Rory McIlroy. EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

Rors i Fitzy!

Po raz pierwszy zwyciężał na PGA TOUR w 2010 roku, podczas Quail Hollow Championship, teraz przygarnął już dwudzieste trofeum, w turnieju The Cj Cup @ Summit, w The Summit Golf Club, w Las Vegas!

Dokonał sztuki, która zdarza się wybrańcom i zwykle dużo, dużo później. Rors w wieku 32 lat, pięciu miesięcy i 13 dni został dopiero siódmym graczem w historii, który wygrał tak wiele razy w lidze, przed 33 rokiem życia!

Najmłodszy był oczywiście Tiger Woods – 24 lata. Kolejne pięć miejsc zajmują: Jack Niklaus, Tom Watson, Arnold Palmer, Phil Mickelson i Billy Casper.

Tym samym Rory częściowo zapewnił sobie dożywotnie prawo do gry na PGA TOUR, które przysługuje właśnie 20-krotnym zwycięzcom, którzy grali w lidze przez 15 lat. Na spełnienie drugiego warunku musi jeszcze trochę poczekać.

„To jest kawał osiągnięcia. Ciągle potrzebuję kilku lat gry w lidze, żeby dostać dożywotnie członkostwo, ale przynajmniej już mam wymagane zwycięstwa. Pytano mnie o to na początku tygodnia. Myślę, że to spore dokonanie. Nie wiedziałem, że zrobię to w tym tygodniu, ale wiedziałem, że jeśli nie będę się wychylał i będę kontynuował dobrą grę, w końcu to osiągnę.”

Po rundach 68-67-62-66 Rory triumfował z rezultatem -25!

Jedno uderzenie za czterokrotnym zwycięzcą wielkoszlemowym i trzykrotnym triumfatorem turniejów World Golf Championships uplasował się Collin Morikawa, który podobnie jak Rory w sobotę, w niedzielę wykręcił swoją rundę 62.

Dwa uderzenia za nim finiszowali Keith Mitchell i wreszcie wracający do swojej normalniej formy, 5-krotny zwycięzca na PGA TOUR – Rickie Fowler!

*

 

We wspaniałej, aczkolwiek piekielnie trudnej Valderramie, w turnieju Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, triumfował Anglik Matt Fitzpatrick!

Grając po raz pierwszy od, nie do końca udanego dla Europy – Ryder Cup, na Whistling Straits, rozegrał pozbawioną śladu bogeya rundę 69. Wyprzedził Szweda Sebastiana Soderberga i lidera po 54 dołkach – swojego rodaka Laurie Cantera, którzy uplasowali się na drugim miejscu.

Było to siódme zwycięstwo European Tour genialnego 27-latka. W finale zamienił trzy uderzenia deficytu na trzy uderzenia przewagi. Zwyciężył z wynikiem -6, co zważywszy na stopień trudności pola w Real Cub Valderrama i to, że rok temu John Catlin triumfował z rezultatem +2, musi budzić tym większy respekt.

„Zwycięstwo w Valderramie jest zawsze na liście rzeczy do zrobienia, z historią którą ma to miejsce. Dokonać tego z rundą bez bogeya, w niedzielę jest tym bardziej wyjątkowe. To niezwykłe, zwłaszcza, sposób w jaki to zrobiłem. Byłem bardzo cierpliwy przez cały dzień, niczego nie próbowałem naciskać, trzymałem się planu i dawałem radę trafiać putty w końcówce. Jestem zachwycony z tego zwycięstwa.”

W turnieju świetnie poradził sobie Adrian Meronk. Rok temu nie przeszedł przez cut w Andaluzji. Tym razem sprawy wyglądały zupełnie inaczej. Rundy 71-76-68-71 uplasowały go na solidnej pozycji T25 i zapewniły awans o jedno miejsce w rankingu Race to Dubai, na bezpieczną pozycję 35, praktycznie gwarantujące udział w finałowym turnieju DP WORLD TOUR CHAMPIONSHIP, w Dubaju, który rozpocznie się 18 listopada na Earth Course, w Jumeirah Golf Estates, w Dubaju. Zagra tam tylko pięćdziesięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników rankingu European Tour!

 

Opis turnieju runda po rundzie: golfchannel.pl/?news=meronk-w-valderramie-2

 

W tym tygodniu zapraszamy na trzy turnieje: PGA TOUR, European Tour i akademicki!

 

Oto szczegóły:

Czwartek, 21 października:

PGA TOUR: The ZOZO Championship – runda 1 (LIVE) 5:30 – 8:30

 

Piątek, 22 października:

PGA TOUR: The ZOZO Championship – runda 2 (LIVE) 5:30 – 8:30

Maridoe Invitational 2021 – runda 1 (PREMIERA) 19:30 – 23:30

 

Sobota, 23 października:

PGA TOUR: The ZOZO Championship – runda 3 (LIVE) 5:30 – 9:00

European Tour: Mallorca Golf Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

Maridoe Invitational 2021 – runda 2 (PREMIERA) 19:30 – 23:30

 

Niedziela, 24 października:

PGA TOUR: The ZOZO Championship – finał (LIVE) 5:30 – 9:00

European Tour: Mallorca Golf Open – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Maridoe Invitational 2021 – finał (PREMIERA) 19:30 – 23:30

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni