Michał Barbenda. Fot: Marek Bargenda

Michał Bargenda – na nowej drodze życia.

W ostatnią sobotę, na polu Berliner Golf Club Stolper Heide zakończyły się czterodniowe zawody German Junior Golf Tour Championship czyli finał niemieckiego cyklu zawodów dla juniorów. W turnieju głównym chłopców do lat 18 – zaliczanym do rankingu WAGR, wystartował też Michał „Rickie” Bargenda. Oprócz niego i czołówki niemieckich graczy w turnieju wzięli udział m.in. gracze z Danii i Islandii. Zagrał tam też jeszcze jeden Polak – Aleksander Makarewicz.

Podczas całego turnieju zawodnicy mogli cieszyć się wspaniałą słoneczną pogodą, świetnie przygotowanym polem oraz bardzo dobrą organizacją zawodów. Samo pole choć dobrze przygotowane było dość trudne: z wąskimi fairwayami, upstrzonymi dużą ilością bunkrów.

 

 

Michał podczas czterech dni turnieju zagrał naprawdę solidny golf. Rundy 73 -72 – 75 – 72 pozwoliły mu z wynikiem +4 zająć ostatecznie drugie miejsce,  dzielone z dwoma zawodnikami – Duńczykiem i Niemcem. Przegrał on tylko z Duńczykiem Frederikiem Kjettrupem, zaledwie dwoma uderzeniami.

 

 

Wart podkreślenia jest hart ducha i silna psychika „Bardżiego” w ostatnim dniu turnieju. Kiedy po ośmiu dołkach, z mało ciekawym wynikiem +4 spadł na 6 miejsce, nagle nastąpił piorunujący powrót do gry. Na kolejnych dziewięciu dołkach zagrał on nagle i niespodziewanie szybkie pięć birdie, co dało awans na drugą pozycje, którą obronił, grając para na osiemnastce.

W turnieju dzieci do lat dwunastu wystartował Aleksander Makarewicz, który mimo, że jest zaledwie dziesięciolatkiem, zagrał w 36 – dołkowym turnieju +46, grając z żółtych tee.

 

 

Dla Michała był to ostatni juniorski turniej w karierze! Dzień po turnieju odpowiedział na przygotowane specjalnie na tę okazję pytania.

 

 

Jakie masz wrażenia po Twoim ostatnim turnieju juniorskim?

Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego turnieju na koniec kariery juniorskiej. W końcu udało mi się zbić handicap do zera! To też mój najlepszy rezultat w czterodniowym turnieju, drugie miejsce i to wszystko – w świetnie obsadzonym, prestiżowym turnieju za granicą.

Jakie są Twoje kolejne plany golfowe ?

Moje kolejne cele to wyjazd w przyszłym roku na uniwersytet w USA oraz występy w Akademickiej Pierwszej Dywizji.

Czy będziesz tęsknił za czasami juniorskimi?

Pewnie wkrótce zatęsknię za tymi czasami. Na razie jednak nie mogę się doczekać wyjazdu do USA i gry w amerykańskiej lidze NCAA.

 

 

Jaki turniej lub wydarzenie, najbardziej zapamiętasz z czasów juniorskich?

Ciężko mi wybrać ten jeden turniej, czy wydarzenie, które utkwiło mi szczególnie w pamięci. Na pewno będzie to: zrobienie zielonej karty u Kasi Nieciak na obozie juniorskim w Naterkach, siedem lat temu. Pierwszy trening z Jackiem Personem, pięć lat temu, dający początek bardzo udanej współpracy. Pierwszy wygrany turniej Junior TOUR Masters 2014,  z super wynikiem +2 po dwóch dniach. No i przede wszystkim – udział w the Boys Amateur Championship, który był niesamowitym doświadczeniem i na pewno najlepszym turniejem, w jakim miałem okazję grać. Na pewno nigdy nie zapomnę o żadnym z tych momentów. W każdym w nich jest coś wyjątkowego co miało spory wpływ na dotychczasowy bieg mojej kariery.

 

 

Kibicujemy! #GoRickie!

 

Wyniki German Junior Golf Tour Championship

Więcej o Michale: Rickie atakuje!

Zdjęcia: Marek Bargenda

Artykuł powstał dzięki wzorowej współpracy: Marka i Michała Bargendów oraz Kasi Nieciak.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni