Retro Cup.

W dniach 6-8 września na polu golfowym Gradi GC odbędzie się 9 edycja Retro Cup. W ramach wydarzenia organizowane są dwa turnieje: Retro Cup oraz Hickory Polish Open. Zawody objęte są patronatem Polskiego Związku Golfa.

Turniej Hickory Polish Open, organizowany we współpracy z British Golf Collectors Society, nawiązuje do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Podczas turnieju golfiści zobowiązani są do grania drewnianymi kijami w strojach odwołujących się do wspomnianych czasów. Turniej rozegrany zostanie na 18 dołkach. Uczestnicy zawodów walczyć będą o niezwyczajne trofeum – puchar z 600-letniego czarnego dębu.

Turniej Retro Cup to wydarzenie, które również nawiązuje do ubiegłego wieku. W tegorocznej edycji uczestnicy, tak jak w przypadku Hickory Polish Open, przebrani będą w stroje nawiązujące do lat dwudziestych i trzydziestych, natomiast zawody rozegrają kijami współczesnymi.

Podczas wydarzenia zaplanowane są również inne atrakcje, takie jak: trzydniowa Akademia Golfa, wystawa klasycznych samochodów, metamorfozy uczestniczek oraz konkursy z nagrodami.

Warunkiem uczestnictwa w Retro Cup 2019 jest strój z lat dwudziestych i trzydziestych minionej epoki.

Więcej informacji na retro-cup.pl oraz gradigolfclub.pl.

 

Źródło: PZG

Fot. Gradi GC

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni