Reed boryka się na Valero z nowym sprzętem

Patrick Reed nie był na wielu tabelach liderów w tym sezonie i faktem jest, że zwala to na swój nowy sprzęt.

Reed wygrał The Barclays w poprzednim roku i brał udział w Ryder Cup, lecz w tym sezonie nie udało mu się nawet znaleźć w pierwszej dziesiątce turnieju. Nie przeszedł CUT’a na Shell Houston Open i the Masters i wyjaśnił, przed Valero Texas Open, że niedawno odkrył, że ustawienie trzonka i odchylenie lica były w niektórych żelazach przesunięte nawet o dwa stopnie.

Po ustaleniu problemu i dodaniu nowego wedga do swojej torby, Reed otworzył z wynikiem -3 (69) na TPC San Antonio. To runda, która by była nawet lepsza, gdyby nie bogeye na dwóch z trzech ostatnich dołków. To postawiło go trzy uderzenia za wczesnym liderem Brandenem Grace.

„Teraz czuję się tak, jakby te 13 kijów w mojej torbie były dokładnie takie, jakie powinny być, bardzo wygodne, czuję, że mogę z nimi zrobić wszystko, co chcę”, powiedział Reed reporterom. „Powodem, przez który nie mówię tu o 14 jest nowy Wedge, którego dodałem w tym tygodniu… Po prostu jedna z tych rzeczy, do których muszę się przyzwyczaić, a jedynym sposobem będzie wystawianie go na próbę i granie nim na turniejach”.

Reed jest rodowitym mieszkańcem San Antonio i rok temu skończył drugi na tym turnieju, jedno uderzenie za Charleyem Hoffmanem. Przez moment objął solowe prowadzenie, grając birdie na pięciu z ostatnich 11 dołków, lecz pomimo tego późnego zrywu, nadal pozostał na pozycji, która jest w pierwszej 20 jego wyników od Career Builder Challenge w styczniu.

„Gdy jechałem na ten turniej czułem, że mam odpowiedni sprzęt i wiedziałem, że będę grać tak jak należy”, powiedział Reed. „Moja żona i ja postawiliśmy grubą kreskę po ostatnim turnieju i powiedzieliśmy „Dobra, pierwszy kwartał za nami, trzeba się wziąć za siebie i zacząć grać”. I to jest świetny początek. Czułem, że w końcu mam kontrolę nad piłką, miałem kontrolę nad tym, co starałem się zrobić i to jest wszystko, o co mogę prosić”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni