Arnold Palmer. 1968 Kemper Open. TALKING SPORT/Photoshot Dostawca: PAP/Photoshot

RBC Heritage po raz pięćdziesiąty!

W czwartek rozpoczyna się RBC Heritage – turniej, który w tym roku obchodzi swój pięćdziesiąty jubileusz, a jego pierwszym zwycięzcą był Arnold Palmer!

https://twitter.com/PGATOUR/status/983764149883817985

Obrońcą tytułu będzie Wesley Bryan, który rok temu został pierwszym od 2012 roku zwycięzcą tego turnieju, nie występując tydzień wcześniej w Augusta National od czasu, kiedy 35 lat wcześniej RBC Heritage rozgrywany zaczął być zaraz po Masters.

Na zaprojektowanym przez duet Pete Dye/Jack Nicklaus polu Harbour Town Golf Links, w Karolinie Południowej zagrają między innymi:

Dustin Johnson – wciąż Numer Jeden na świecie, który zagra w tym turnieju po raz pierwszy od 2009 roku.

Ian Poulter – ćwierćfinalista z turnieju WGC – Dell Technologies Matchplay i zwycięzca Houston Open, co w ostatnim możliwym momencie dało mu zaproszenie do Masters, w którym po delikatnym schłodzeniu koniunktury zajął 44 miejsce.

Marc Leishman – T9 z 2013 roku to jego jedyny raz w Top 25 turnieju, w ośmiu startach.  Ostatnio w świetnej formie – dziewiąte miejsce w Masters.

Paul Casey – zwycięzca Valspar Championship, dzielona piętnasta pozycja w Masters.

Cameron Smith – Australijczyk popisujący się ostatnio niesamowitą formą, T5 w Masters. 11 miejsc w top 20 w ostatnich 14 startach. T15 w RBC w 2015 roku.

Matt Kuchar – od 2004 roku zawsze przechodził tutaj przez cut. 5 razy w top 10 i zwycięstwo w 2014 roku.

Charley Hoffman – T12 oraz niedzielny hole in one w Masters! 3 razy w top 15 w ośmiu wizytach w RBC.

… Brian Harman, Kevin Kisner, Webb Simpson, Russel Knox, Adam Hadwin, Zach Johnson, Davis Love III, Dru Love, Luke Donald, Patton Kizzire, Darren Clarke, Beau Hossler, Steve Stricker.

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

Czwartek i piątek – od 21.00

Sobota, niedziela – od 19.00

 

Komentują: Jacek Person i Krzysztof Rawa

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni