Dustin Johnson EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

RBC Heritage

W czwartek rozpoczyna się turniej RBC Heritage, który obchodził w 2018 roku swój pięćdziesiąty jubileusz, a jego pierwszym triumfatorem był sam „The King” – Arnold Palmer. Na zwycięzcę tradycyjnie czeka czerwona marynarka w szkocką kratę, wykonana z wełny szkockich owiec. Obrońcą tytułu będzie Amerykanin Webb Simpson, dla którego była to już siódma wygrana PGA TOUR. 

 

RBC Heritage i Austrian Golf Open w Golf Channel Polska
 Czwartek i piątek
Austrian Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00
 RBC Heritage – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00
Sobota i niedziela
Austrian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00
RBC Heritage – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

W dotychczasowych edycjach zwyciężały tam takie sławy jak: wspomniany Arnold Palmer, Jack Nicklaus, Johny Miller (2), Tom Watson (2), Nick Faldo, Bernhard Langer, Hale Irwin (3), Payne Stewart (2), Nick Price, Jim Furyk (2), Graeme McDowell. Absolutnym rekordzistą jest teraz już 57 – letni Davis Love III, który wygrywał tam pięciokrotnie, po raz ostatni w 2003 roku, a którego zobaczymy również tym razem.

Turniej rozgrywany jest od 1969 roku, zawsze na polu Harbour Town Golf Links, zlokalizowanym na wyspie Hilton Head, w Karolinie Południowej. To wspólny projekt dwóch znakomitości: Pete’a Dye’a i Jacka Nicklausa. Wspaniałe pole z kultową biało – czerwoną latarnią, charakteryzuje się wąskimi fairwayami, wymagającymi precyzyjnej gry z tee i pełnej kontroli nad uderzeniami ironami.

Harbour Town w porównaniu z dużo szerszą i dłuższą Augustą National – areną Masters Tournament jest zupełnie innym polem, jednak na zwycięzcę również czeka marynarka. Turniej powraca w tym roku do tradycyjnego terminu i ponownie rozegrany zostanie tydzień po Masters. Rok temu był to drugi turniej w kalendarzu powracającego do gry po pandemicznej przerwie PGA TOUR.

Pięćdziesiątą edycję turnieju wygrywał Japończyk – Satoshi Kodaira, który grając niesamowite 66 uderzeń, odrobił w finałowej rundzie sześć punktów deficytu i trafiając birdie na trzecim dołku dogrywki, pokonał zwycięzcę The Players Championship z 2017 roku, Koreańczyka Si Woo Kima!

Rok później triumfował C.T. Pan, który swoje pierwsze zwycięstwo PGA TOUR zdobył w nieco mniej dramatycznych okolicznościach, pokonując jednym uderzeniem triumfatora z 2014 roku – Matta Kuchara. Duży udział w takim właśnie rozstrzygnięciu miała niewątpliwie postawa lidera po 54 dołkach – Dustina Johnsona, który kompletnie rozsypał się w finale i po rundzie 77 spadł o 27 (!) pozycji w klasyfikacji, na miejsce T28!

Tytułu bronić będzie Webb Simpson, który rok temu przerwał dobrą passę zwycięzców, którzy na miejsce swojego pierwszego triumfu PGA Tour wybrali właśnie Harbour Town Golf Links, a którzy przed Webbem wygrywali cztery razy z rzędu.

Opis ubiegłorocznej edycji znajdziemy TUTAJ

Mimo tego, że RBC Heritage rozgrywany jest zaraz po pierwszym Majorze, jak zwykle ma fenomenalną obsadę. Oprócz obrońcy tytułu zagrają m.in.: Dustin Johnson, Will Zalatoris, Patrick Cantlay, Brian Harman, Paul Casey, Tyrrell Hatton, Abraham Ancer, Corey Conners, Cameron Smith, Matt Fitzpatrick, Zach Johnson, Russell Henley, Collin Morikawa, Chris Kirk, Sungjae Im, Tommy Fleetwood, Kevin Na, Billy Horschel, Si Woo Kim, Mackenzie Hughes, Christiaan Bezuidenhout, Sergio Garcia, Ian Poulter, Matt Wallace, Shane Lowry, Lee Westwood, Branden Grace, Jason Dufner, Camilo Villegas, Danny Lee, Danny Willett.

RBC Heritage i Austrian Golf Open 

w Golf Channel Polska

 Czwartek i piątek

Austrian Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

 RBC Heritage – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota i niedziela

Austrian Open – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

RBC Heritage – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Zapraszamy!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni