Daniel Gavins. Acciona Open Espana. Club de Campo Villa country club in Madrid, Spain, 08 October 2021. EPA/Rodrigo Jimenez Dostawca: PAP/EPA.

Daniel Gavins triumfuje Ras Al Khaimah, Meronk czwarty!

To była jedna z najdziwniejszych końcówek turniejowych w historii DP World Tour. Anglik Daniel Gavins wkraczając na ostatnie tee miał zwycięstwo w kieszeni, a przynajmniej wszystko na to wskazywało. Okazało się, że o mały włos nie roztrwonił przewagi, która wydawała się nie do roztrwonienia. Niesamowitą rundę finałową rozegrał Adrian Meronk, finiszując tuż za podium!

Emocje do ostatniej chwili

Daniel Gavins, rozpoczynając ostatni dołek Ras Al Khaimah Championship z zapasem trzech uderzeń nad grającym przed nim Alexandrem Bjorkiem, zagrał kolejno:

Uderzenie pierwsze – spektakularny drive – slice, do równie spektakularnej laguny po prawej stronie.

Uderzenie drugie, a właściwe trzecie – po doliczeniu kary, drive, tym razem bezpiecznie na fairway.

Uderzenie czwarte – Daniel nie za bardzo zdawał sobie sprawę, co dzieje się przed nim. Mógł grać z fairwaya  bezpiecznie przed green. On jednak wyciągnął wooda i atakował green. Piłka znowu skręciła w prawo i znowu wylądowała w wodzie.

Uderzenie piąte – czyli szóste po doliczeniu kary – zagranie na green z niecałych 50 metrów, na osiem metrów od flagi.

Uderzenie siódme – nieprawdopodobne trafienie putta, który dał mu zwycięstwo i wybawił z konieczności uczestniczenia w dogrywce. Jak się później okazało nie orientował się w sytuacji i myślał, że musi trafić, aby dostać się do dogrywki!

 

 

Kolorytu całej sytuacji dodały jeszcze kłopoty Alexandra Bjorka chwilę wcześniej na tym samym dołku, oraz heroiczny atak Zandera Lombarda, który chwilę później miał tam siedmiometrowego putta na eagla, którym mógł awansować do dogrywki!

Zaskoczony wygraną

Ostatecznie zwyciężył Gavins – nawet o tym nie wiedząc. Drugim miejscem podzielili się: Alexander Bjork i Zander Lombard.

„Szczerze mówiąc, odebrało mi mowę” – powiedział po rundzie Gavins, który nie rozegrał nawet rundy treningowej, z powodu kontuzji pleców.

„Walczyłem z tee przez ostatnie dwa tygodnie i nie jest to zbyt miły strzał na osiemnastce, nawet z dwustrzałową przewagą.

„Trudno było przejść przez ten dołek i szczerze mówiąc, myślałem, że trafiam do dołka na dogrywkę. Nie zdawałem sobie sprawy, że Bjork zrobiła bogeya.

„Trafiłem dwa razy do wody i pomyślałem, że to jeden ze sposobów na zakończenie turnieju. Trafiłem putta, poszedłem na koniec greenu i zobaczyłem, że wygrałem. To był duży szok”.

31 – letni Gavins rozpoczął dzień dwoma strzałami straty do prowadzącego Lombarda. Wygrana była jego drugim trofeum DP World Tour, po zwycięstwie w 2021 roku podczas ISPS HANDA World Invitational presented by Modest! Golf Management.

Meronk kontratakuje

Dzielone czwarte miejsce w turnieju zajął Adrian Meronk. Po dwóch pierwszych rundach 68, 65 awansował gwałtownie z pozycji jedenastej na miejsce pierwsze, które dzielił z Davidem Law i Rasmusem Hojgaardem.

Sobotnie 75 uderzeń zepchnęło go na pozycję osiemnastą. Nie miał absolutnie nic do stracenia w niedzielę. Kontratakował i  ponownie wykręcił rezultat 65, najniższy tego dnia, który wyrównali jeszcze tylko: Ross Fisher i Marcel Shneider.  Adrian trafił w niedzielę siedem fantastycznych birdie i jedenaście parów, co zapewniło mu rezultat – 15 i czwartą pozycję, dzieloną z gwiazdą Ryder Cup z Le Golf National – Duńczykiem Thorbjornem Olsenem.

Adrian wybiera się teraz za Atlantyk, gdzie zaproszony został na dwa turnieje PGA Tour. Od 16 lutego wystąpi w Kalifornii, w turnieju Tigera Woodsa – The Genesis Invitational, a tydzień później na Florydzie w The Honda Classic.

 

#GoMeronk!

 

W tym tygodniu przeniesiemy się do Singapuru i Omanu, na turnieje DP World Tour i Asian Tour.

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Singapore Classic – runda 1 i 2 (LIVE) 6:30 – 11:30

Asian Tour: International Series Oman – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 17:00 – 21:00

Sobota i niedziela: 

DP World Tour: Singapore Classic – runda 3 i 4 (LIVE) 6:00 – 10:30

Asian Tour: International Series Oman – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 14:00 – 18:00

Komentują: Wojciech Nowakowski i Kasia Nieciak.

 

Zapraszamy.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni