Adrian Meronk, Matthew Tipper, Stuart Beck. Tokio. Fot. Team Meronk

Adrian Meronk w Tokio

Adrian Meronk złożył we wtorek ślubowanie olimpijskie, a w środę, wraz ze swoją drużyną w składzie: trener Matthew Tipper i caddy Stuart Beck poleciał do Tokio. Tutaj będziemy umieszczać nowe informacje oraz obrazy z Tokio.

 

WYWIAD: golfchannel.pl/?news=meronk-wywiad-z-tokio

 

golfchannel.com/tours/olympics-mens/2021/olympic-mens-golf-competition

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1420315006168707073?s=20

 

Aktualizowany raport olimpijski 

 

Niedziela

Złoty medal wywalczył Amerykanin Xander Schauffele, srebrny Słowak Rory Sabbatini, a brązowy Tajwańczyk C.T. Pan!

Adrian Meronk po rundach 72 – 71 – 69 – 70 zakończył swój debiut olimpijski na pozycji T51, gdzie towarzyszy mu Australijczyk – Marc Leishman.

 

podsumowanie: golfchannel.pl/?news=igrzyska-w-tokio

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1421782425273872384?s=20

 

GRATULACJE! 

 

Sobota

Amerykanin Xander Schauffele pozostaje na prowadzeniu przed finałową rundą olimpijskiego turnieju golfa. Trzeciego dnia gry nie powiększył jednak przewagi – Japończyka Hideki Matsuyamę dzieli od niego zaledwie jedno uderzenie. Adrian Meronk podskoczył dzisiaj o kilka oczek, plasując się obecnie na 46 miejscu, dzielonym z dwójką innych zawodowców.

https://twitter.com/OlympicGolf/status/1421414505624477698?s=20

Jak depeszował Matthew Tipper:Dziś Adrian grał znacznie lepiej. Bardzo solidnie trafiał uderzenia, ale piłka po prostu nie chciała wpadać do dołka.

Bardziej się rozluźnił i grał swobodniej, a -2 był najgorszym możliwym wynikiem jaki mógł zrobić z taką grą. Było bardzo duszno i gorąco więc warunki były naprawdę niełatwe, zwłaszcza, że musieliśmy wstać o 3:50 nad ranem, żeby przyjechać na pole i dokończyć drugą rundę. Jutro robimy to co zwykle.

Brak opisu.

Bardzo wczesna pobudka spowodowana była tym, że Adrian był jednym z kilkunastu zawodników, którzy musieli dokończyć drugą rundę, przerwaną wczoraj ze względu na zagrożenie wyładowaniami atmosferycznymi. W trzeciej rundzie, gdy we flighcie towarzyszył mu Udayan Mane z Indii i Hiszpan Jorge Campillo, wykręcił rundę 69, z dwoma bogeyami i czterema birdie. Przed niedzielnym finałem notuje rezultat -1.

Shot of the day by Matthew Tipper: „Trzeci strzał na piątym dołku Par 5, 50 – metrowy pitch, którym Adrian trafił do dołka, jednak piłka z niego wyskoczyła i został mu krótki putt na birdie”. 

Brak opisu.

Xander Schauffele wykonał 68 uderzeń, a wcześniejsze rundy 68 i 63  oznaczają wynik – 14. Na drugim miejscu, z -13 , plasuje się triumfator The Masters  – Japończyk Hideki Matsuyama. Na trzeciej pozycję, z -12, są Meksykanin Carlos Ortiz i Anglik Paul Casey.

https://twitter.com/OlympicGolf/status/1421386109951438848?s=20

Ostatnia grupa w składzie Schauffele, Matsuyama i Casey, wystartuje o godzinie 11.09.

W niedzielę finał. Meronk rozpocznie grę o godzinie 8.14 lokalnego czasu wraz z Garrickiem Higo z RPA i Japończykiem Rikuyą Hoshino.

Brak opisu.

 

#GoMeronk! 

Piątek

Amerykanin Xander Schauffele objął prowadzenie po drugiej rundzie turnieju olimpijskiego. Adrian Meronk plasuje się obecnie na dzielonej 55 pozycji, dzielonej z Gavinem Greenem z Malezji , ale po niedokończonej z powodu zagrożenia burzowego piątkowej grze – musiał zakończyć swoją rundę na czternastym dołku.

Jak wspominał Matthew Tipper, gra podczas tych przerywanych rund wymagała od Adriana ogromnych nakładów cierpliwości, szczególnie, że w pierwszej rundzie zabrakło mu jednego uderzenia do zwieńczenia osiemnastego dołka. 28-letni wrocławianin musiał czekać ponad dwie godziny na możliwość oddania ostatniego putta. 

Adrian wykazał ogromną cierpliwość, ale jest sfrustrowany. Mimo że wykonał wiele dobrych uderzeń i dziś jego krótka gra była świetna, to trudno jemu i grupie, w której szedł, nabrać rozpędu” – wspomniał szkoleniowiec pochodzący z Walii.

Schauffele, obecny nr 5 światowego rankingu, w czwartek odnotował 68 uderzeń, a w piątek jedynie 63 . Sumą 11 uderzeń poniżej par wskoczył na pozycję lidera. Drugi, z -10, jest Meksykanin Carlos Ortiz, a czterech kolejnych graczy notuje po -8: Chilijczyk Mito Pereira, Szwed Alex Noren, Austriak Josef Straka i gwiazda gospodarzy, tegoroczny zwycięzca The Masters Japończyk Hideki Matsuyama, jednak u niego to wynik po niedokończonej rundzie.

Podobnie jak w czwartek, tak i w piątek, pogoda nie sprzyjała uczestnikom rywalizacji, a szczególnie tym, którzy jak Meronk zaczynali grę później. Ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo runda była przerwana na ponad dwie godziny, a po południu zdecydowano się ją zakończyć przed czasem. Oznacza to, że 16 golfistów będzie musiało jutro dokończyć pozostałe dołki, zanim przystąpią do trzeciej z czterech rund.

Runda zostanie wznowiona o godzinie. 7:45. Przybliżony czas startu fazy trzeciej to godzina 9:30 , ale starty będą puszczane z dwóch tee, we flightach trzyosobowych.

 

 

Liderem po pierwszym dniu był Austriak Sepp Straka. Drugi był Taj Jazz Janewattananond, a miejscem trzecim dzielili się Belg Thomas Pieters i Meksykanin Carlos Ortiz.

 

Czwartek – runda pierwsza

Od wyważonej rundy 72 Adrian Meronk rozpoczął batalię na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przed nim kolejne trzy dni walki.

Dzień nie obył się bez spodziewanych burz. Z tego powodu pierwszy musiał on czekać ponad dwie godziny na trafienie ostatniego putta na par, na widowiskowej osiemnastce.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze, od dwóch birdie na piątce i szóstce, co dało Polakowi wysokie miejsce w klasyfikacji. Później dołożył jeszcze bogeya na siódemce i kolejny birdie na dołku dziewiątym. Druga dziewiątka to double bogey na jedenastce i bogey na siedemnastce. Cała runda zakończona w 72 uderzeniach, +1.

Podążający przez całą rundę za swoim zawodnikiem Matthew Tipper tak podsumowywał dzisiejsze poczynania Adriana: „Adrian grał solidnie, zrobił jedynie kilka głupich błędów, szczególnie na 11 i 17 dołku, które sporo kosztowały. Po wznowieniu rundy, jak tylko skończy grę, pójdziemy chwilę potrenować dystanse wedgami. Plan na jutro to równie solidna gra, ale już bez błędów

 

 

Po rozpoczęciu gry po przerwie liderem jest Austriak Sepp Straka, z imponującym rezultatem – 8!

Dwa uderzenia dalej są  Taj Jazz Janewattananond, Belg Thomas Pieters i Meksykanin Carlos Ortiz.

 

Adrian swoją drugą rundę rozpoczyna o godzinie 4.07 – oczywiście czasu polskiego.

Relacja PZG: TUTAJTUTAJ

#Kibicujemy! #GoMeronk.  

 

Środa

Środa, jak inne dni, również minęła pracowicie. Adrian trenował, w tym na jednej nodze, rozegrał też szybką dziewiątkę.

Matthew pytany o szczegóły i pogodę jaka jest aktualnie w Tokio, depeszował: „Rozegraliśmy dzisiaj dziewięć dołków w bardzo upalnej i dusznej pogodzie. Graliśmy razem z drużyną Puerto Rico. Gra Adriana jest w dobrym punkcie”.

Prognozy pogodowe nie są najlepsze. W trakcie turnieju spodziewane są burze i upały.

Brak opisu.

Początek batalii już w czwartek.

Wtorek

Matthew pytany o wtorkowe  wydarzenia i o to czy dotarło już do Tokio zapowiadane załamanie pogody, depeszował: „Dzisiaj rano lało. Po południu uderzyliśmy kilka piłek i później przenieśliśmy się na putting green. Wszystko było w jak najlepszym porządku. Jutro rozegramy dziewięć dołków, ułożymy ostateczny plan i będziemy gotowi do gry w czwartek rano.  

Znane są już czasy rozpoczęcia gry w męskim turnieju olimpijskim.

Przez pierwsze dwa dni Adrianowi towarzyszyć będą: K.K. JOHANNESSEN, z Norwegii i Gunn CHAROENKUL, z Tajlandii. W czwartek rozpoczynają oni grę o 9.14 czasu lokalnego, a w piątek o 11.09. W Polsce są to godziny: 2.14 i 4.09.

 

Poniedziałek

W poniedziałek Adrian oglądał mecz polskich siatkarzy, trenował na polu Kasumigaseki, a wieczorem zajrzał jeszcze do siłowni. Na jednym z dołków rundy treningowej przyłączył się 15 – krotny zwycięzca turniejów European Tour, trzykrotny triumfator na PGA TOUR i czterokrotny członek europejskiej drużyny Ryder Cup – Anglik Paul Casey.

 

Oczywiście razem z Adrianem byli również Matthew Tipper i Stuart Beck.

Matthew podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat greenów na polu Kasumigaseki – niezwykle szybkich, pofałdowanych i wymagających bardzo precyzyjnego celowania w ich odpowiednią część.

 

 

Niedziela

W niedzielę Adrian rozegrał pełną rundę treningową w spektakularnym Kasumigaseki Golf Club.

Jak informuje trener Matthew Tipper: „Dzisiaj Adrian rozegrał 18 dołków. Pole jest w fantastycznym stanie, z mocno pofałdowanymi greenami. Jest ekstremalnie upalnie i duszno, więc dbanie o odpowiednie nawodnienie i przekąski będzie kluczowe. Wypiłem dzisiaj 14 butelek wody na osiemnastu dołkach”.

 

Sobota

W piątek zapłonął znicz olimpijski, a w sobotę wreszcie można było uderzyć trochę piłek.

 

Piątek

Pierwsze kilka dni to czas na aklimatyzację i obowiązkowe zdjęcie z kołami olimpijskimi

 

Zdjęcia i filmy: Matthew Tipper i Stuart Beck

Część informacji: PZG/Anna Kalinowska

Depeszuje: Matthew Tipper

Pomysł i realizacja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni