Jon Rahm. Acciona Open Espana. Club de Campo Villa country club in Madrid, Spain, 08 October 2021. EPA/Rodrigo Jimenez Dostawca: PAP/EPA.

Rahmbo wygrywa w Meksyku!

Jon Rahm wyrwał się z czteroosobowego remisu, trafiając putta z dwunastu stóp na birdie, na czternastym greenie. Następnie utrzymał to prowadzenie, notując do końca już same pary, które dały mu jednopunktowe zwycięstwo w turnieju w Mexico Open at Vidanta. 

Wygrał po raz pierwszy od U.S. Open, rozgrywanego zeszłego lata na Torrey Pines, a na jego twarzy wyraźnie malowała się ulga, po tym jak ponownie wrócił do grona zwycięzców. Od czwartku wraca na Torrey Pines na Farmers Insurance Open, turniej gdzie triumfował po raz pierwszy jako zawodowiec.

Tony Finau i Brandon Wu zamknęli dzień fantastycznymi rundami 63, a Kurt Kitayama zanotował 68 uderzeń. Cała trójka uplasowała się na drugim miejscu.

Rahm zajmujący drugą pozycję na świecie był wielkim faworytem turnieju i tak właśnie grał już od pierwszej rundy 64, nie tracąc prowadzenia aż do końca. Po zwycięstwie utrzymał tę pozycję w rankingu OWGR i awansował na szóste miejsce w rankingu FedExCup.

„Lubię myśleć, że za każdym razem, gdy się rozkręcam, jestem faworytem. Gram, aby wygrać” – powiedział Rahm. „Na szczęście zdobyłem swoje siódme zwycięstwo na PGA TOUR. To był dość stresujący weekend, do samego końca”.

ma na swoim koncie 14 zwycięstw na całym świecie. Od US Open zaliczył 17 startów bez wygranej, wyrównując najdłuższą passę bez trofeum w swojej karierze. Hiszpan ma co najmniej jedno zwycięstwo w każdym z sześciu lat jako zawodowiec.

 

*

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Betfred British Masters hosted by Danny Willett – runda 1 (RE-LIVE) 18:00 – 21:00

PGA TOUR: Wells Fargo Championship – runda 1 (LIVE) 21:00 – 0:00

Sobota i niedziela:

Betfred British Masters hosted by Danny Willett – runda 3 (LIVE) 14:30 – 18:30

Wells Fargo Championship – runda 3 (LIVE) 20:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni