Rafa Cabrera Bello. Acciona Open Espana. 09 October 2021. EPA/Mariscal Dostawca: PAP/EPA.

Rafa Cabrera Bello wygrywa w Hiszpanii!

Rafa Cabrera Bello zwyciężył po raz pierwszy od czterech lat. W dodatku stało się to w jego ojczyźnie, podczas jednego z najstarszych turniejów European Tour – Acciona Open de España presented by Madrid. Dla każdego  Hiszpana zwycięstwo w Hiszpanii jest nie lada gratką. Nie inaczej było w przypadku Rafy, który spełnił w Club de Campo Villa de Madrid swoje wielkie marzenie.

Ostatnio dwa razy z rzędu udało się zwyciężać w Hiszpanii aktualnie najlepszemu golfiście na świecie – Jonowi Rahmowi, który miał szansę obronić po raz drugi tytuł w turnieju Acciona Open de España. Po dwóch pierwszych rundach 63 i 67 wszystko było na najlepszej drodze do tego niezwykłego osiągnięcia.

Trzecia runda 72 wywróciła wszystko do góry nogami, spychając Rahmbo na odległą dziewiątą pozycję, z sześcioma uderzeniami straty do jego hiszpańskiego kolegi Rafy.

Wydawało się, że jeszcze nie wszystko stracone i mistrz US Open przystąpi w niedzielę do zmasowanego ataku. Nic takiego się nie wydarzyło, a runda 69 zepchnęła go o kolejne osiem pozycji na miejsce siedemnaste. Jon zakończył turniej z wynikiem -13, jedno uderzenie lepiej od Adriana Meronka.

Adrian z kolei trochę postraszył w niedzielę. Przed finałem, z wynikiem -9, znajdował się na pozycji T21, tracąc do hiszpańskiego lidera osiem uderzeń, a do miejsca piątego już tylko trzy. Wszystko zatem mogło się zdarzyć. Rozpoczął rundę finałową bardzo mocno, od trzech birdie na pierwszych pięciu dołkach. Szyki popsuł trochę double bogey na ostatnim dołku pierwszej dziewiątki.

Później były dwa kolejne birdie na jedenastce i czternastce, bogey na piętnastce i ostatni birdie na szesnastce. Rundy 69-68-67-68 dały mu ostatecznie miejsce dwudzieste, dzielone z Jordanem Smithem, Mikko Korhonenem i Pablo Larrazabalem. Niewiele brakowało, aby wszystko skończyło się o wiele lepiej, zważywszy, że po szóstym dołku Polak znajdował się tylko trzy uderzenia za liderem.

Swoje hiszpańskie marzenie próbował spełnić również Adri Arnaus. Po 54 dołkach zajmował on drugie miejsce, wraz z Francuzem Julienem Guerrierem, tracąc do Rafy dwa uderzenia. Jego niedzielne popisy zawierały m.in. dwa eagle, które pomogły mu wykręcić  lepszą od Rafy o dwa uderzenia rundę 67 i znaleźć się w dogrywce turnieju.

Na rozgrywanym ponownie osiemnastym dołku Rafa zanotował fantastyczny birdie, trafiając umiarkowanie krótki putt. Adri musiał zadowolić się parem i drugą pozycją w turnieju.

Po wszystkim bardzo szczęśliwy Rafa nie krył wzruszenia. Najpierw wpadł w ramiona swojego taty – Rafaela, z którym lubi się też Adrian Meronk.

Adrian Meronk i Rafael Cabrera

Następnie powiedział: „Jestem bardzo bardzo szczęśliwy. Wiedziałem, że dzisiaj szykuje się bardzo twarda batalia. Mieliśmy bardzo duże wsparcie kibiców przez cały tydzień. Ludzie kibicowali mi od pierwszego dnia.

Przybywając na turniej byłem prawdopodobnie w najgorszej formie w ostatniej dekadzie. Odjeżdżać stąd ze zwycięstwem jest czymś szczególnym.”

Opis turnieju dzień po dniu: golfchannel.pl/?news=open-de-espana 

*

Po drugiej stronie Atlantyku, w Las Vegas, swoje drugie trofeum PGA TOUR odbierał Koreańczyk Sungjae Im, zostając mistrzem Shriners Children’s Open!

W poprzednim sezonie PGA TOUR rozegrał 35 turniejów, kończył 16 razy w TOP-15, pięć razy w TOP-10 i dwa raz w TOP-3! Nikt nie trafił więcej birdie (498), nikt nie miał więcej rund poniżej PAR (75) i nikt nie zanotował więcej cutów (29)!

I nie wygrał…

Po raz pierwszy zwyciężał w marcu ubiegłego roku, w swoim drugim sezonie PGA TOUR, pokonując jednym uderzeniem Kanadyjczyka Mackenzie Hughesa, w The Honda Classic. Wcześniej otarł się o włos o zwycięstwo podczas Sanderson Farms Championship, w 2019 roku, gdzie podczas dogrywki uległ Sebastiánowi Muñozowi. Był to jego pierwszy sezon na PGA TOUR, w którym uhonorowany został prestiżowym wyróżnieniem debiutanta roku.

O pierwszym zwycięstwie Ima przeczytamy tutaj: golfchannel.pl/?news=21-gora

Teraz jest już dwukrotnym triumfatorem na PGA TOUR – pierwsza wygrana nadeszła w jego pięćdziesiątym starcie w lidze, druga w setnym! Magia liczb.

Drugi był Matthew Wolff (-20), ostatecznie tracąc do zwycięzcy cztery uderzenia.

Trzecim miejscem, z kolejnym uderzeniem straty, podzielili się Marc Leishman, Rory Sabbatini i Adam Schenk.

Wcześniej znany był z tego, że nie miał nawet swojego domu w USA, mieszkając wyłącznie w hotelach podczas nieustannej podróży z turnieju na turniej. Od pewnego czasu ta sytuacja się zmieniła i 23-letni Koreańczyk ma wreszcie swoje gniazdo, gdzieś w Atlancie. Bardzo zachwala lokalne lotnisko, jedno z największych na świecie i możliwości komunikacyjne, które ono mu oferuje.

„Jasne, że przemieszczanie się z hotelu do hotelu nie było proste. Posiadanie miejsca w którym mogę osiąść, posiadanie domu w Atlancie jest wspaniałe. Komunikację ułatwia wielkie lotnisko, mnóstwo lotów wszędzie, więc wszystko układa się bardzo dobrze.”

Aktualnie okupuje drugą pozycję w rankingu FedEx Cup i 21 w rankingu światowym. Po rundach 63-65 i rozczarowującej 70, Im wystrzelił w niedzielę z fantastycznym wynikiem 62, trafiając po prostu nieskrępowane dziewięć birdie i dziewięć parów.

„Dużą różnicą pomiędzy wczoraj i dzisiaj był brak wiatru w porównaniu do rundy trzeciej, więc było łatwiej. Od tee do greenu, driver, irony, putting – wszystko działało tak jak należy i to dało mi dobry rezultat.

Mówiąc szczerze nawet nie zdawałem sobie sprawy, że trafiłem pięć birdie z rzędu. Byłem po prostu skoncentrowany na każdym uderzeniu i starałem się nie robić żadnych błędów.”

*

W tym tygodniu zapraszamy na Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, w słynnym Real Club Valderrama, gdzie zagra też Adrian Meronk!

#VamosMeronk!

Brak opisu.

 

PGA TOUR pozostaje w Las Vegas, gdzie rozegrany zostanie THE CJ CUP @ SUMMIT, w którym swojego pierwszego tytułu bronić będzie Jason Kokrak.

 

Czwartek:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R1        16:00-19:00 – LIVE

Piątek:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R2        16:00-19:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT              R1        19:00-22:00 – RELIVE

Sobota:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R3        14:00–18:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT                          R2        20:00-23:00 – RELIVE

Niedziela:

Estrella Damm N.A. Andalucia Masters                           R4       14:00–18:00 – LIVE

THE CJ CUP @ SUMMIT                          R3        20:00-23:00 – RELIVE

Poniedziałek:

THE CJ CUP @ SUMMIT                           R4        20:00–23:00 – RELIVE

Komentuje: Jacek Person

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni