Lexi Thompson. Sime Darby LPGA Malaysia. Kuala Lumpur. October 2015. EPA/FAZRY ISMAIL Dostawca: PAP/EPA.

QBE Shootout pod skrzydłami Grega Normana.

Greg Norman jest gospodarzem jubileuszowego QBE Shootout. To ostatni w tym roku kalendarzowym turniej, transmitowany na żywo w Golf Channel Polska i zarazem ostatni przed nowym rokiem, organizowany przez PGA Tour. Turniej rozgrywany będzie w Naples na Florydzie, na zaprojektowanym przez gospodarza polu – Tiburón Golf Club.

QBE Shootout to turniej organizowany przez Legendę Golfa – Grega Normana już od 1989 roku, kiedy to triumfował zespół: Mark O’Meara & Curtis Strange. Tym razem obchodzić więc będziemy okrągłą, trzydziestą edycję tej imprezy. Na przestrzeni lat zwyciężali tutaj m.in.: Greg Norman, Raymond Floyd, Fred Couples, Tom Kite, Davis Love III, David Duval, Dustin Johnson, Ian Poulter, Matt Kuchar, Jason Dufner, czy Jason Day.

 

 

Tiburón Golf Club składa się z dwóch, zaprojektowanych przez gospodarza, dwukrotnego zwycięzcę turniejów wielkoszlemowych, 18 – dołkowych pól: Black i Gold. To właśnie na Gold Course tradycyjnie rozgrywany jest  QBE Shootout. Nazwa klubu jest nieprzypadkowa, bowiem tiburon – to po hiszpańsku rekin! Gold Course powstał 20 lat temu, w 1998 roku. Pole Black jest dużo młodsze i otwarte zostało dopiero w 2001 roku. Od 20013 roku, Gold Course jest również gospodarzem kończącego sezon LPGA Tour – CME Group Tour Championship, gdzie w tym roku zwyciężała … Lexi Thompson.

 

 

W QBE Shootout czeka na nas 3 – dniowa rywalizacja, dwunastu dwuosobowych drużyn, w trzech różnych formatach: scramble, greensome i better ball.

Również w tym roku wisienką na torcie będzie udział „pary mieszanej”, w której zagrają gwiazda kobiecego golfa – Lexi Thompson i gwiazdor Ryder Cup – Tony Finau!

 

Tytułu sprzed roku bronić będzie duet: Sean O’Hair i Steve Stricker.

 

 

W turnieju wystąpią również takie osobistości jak: pierwszy bombardier PGA Tour, debiutant, który zwyciężył w zaledwie swoim drugim występie w ekstraklasie – Cameron Champ, dawno nie widziany, były No.1 na świecie – Luke Donald, wicekapitan paryskiej, europejskiej drużyny Ryder Cup –  Graeme McDowell, naukowiec, wynalazca i czterokrotny zwycięzca w mijającym roku – Bryson DeChambeau, czy dwukrotny Mistrz US Masters – Bubba Watson.

 

 

Piątkowe flighty:

Pat Perez & Kyle Stanley / Luke Donald & Andrew Landry

Brian Harman & Patton Kizzire / Emiliano Grillo & Graeme McDowell

Charles Howell III & Luke List / Cameron Champ & Kevin Kisner

Billy Horschel & Brandt Snedeker / Charley Hoffman & Gary Woodland

Tony Finau & Lexi Thompson / Harold Varner III & Bubba Watson

Bryson DeChambeau & Kevin Na / Sean O’Hair & Steve Stricker

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

Piątek, sobota – 19.30 – 22.30 / Niedziela – 19.00 – 22.00

 

Komentują: Jacek Person & Kasia Nieciak

***

W niedzielę, po godzinie 19.45 gościem w naszej Dziupli Komentatorskiej będzie Małgorzata Lochert – kierownik salonu Audi City Warszawa, organizatora pierwszej strefy kibica Golf Channel Polska podczas The Match: Tiger vs Phil.  Transmisja video na Facebooku Golf Channel Polska.

 

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni