Marcin Boguszi fot. archiwum Strzały na fairway’u

Runda druga PZG Masters

Złota polska jesień, piękna słoneczna pogoda i… wiatr, który niejednemu graczowi popsuł dziś szyki. Tak w skrócie można podsumować drugą rundę trwającego w First Warsaw Golf turnieju PZG Masters. Tylko garstce uczestników udało się wykonać mniej uderzeń niż pierwszego dnia.

78 (+6) było w wietrzną sobotę najlepszym rezultatem. Tyloma strzałami pole w Rajszewie udało się przejść jedynie trzem golfistom: Marcinowi Boguszowi (FW&CC), Ireneuszowi Sękowi (Kalinowe Pola GC) oraz Mikołajowi Geritzowi (Sobienie Królewskie G&CC). 

Po zsumowaniu wyników z pierwszej rundy na prowadzenie w open wysunął się Marcin Bogusz. Lideruje obecnie sumą +10. Drugie miejsce z +11 zajmuje Bogdan Bigus (Orzełek GC), a na trzecim plasują się Ireneusz Sęk oraz Grzegorz Leonardi (Open GC).

Wśród kobiet „łeb w łeb” idą Maria Żrodowska (Tokary GC) oraz Amanda Majsterek (A&A GC) – obie mają na swoich kartach po +20. Goni je Matylda Kuna (KG Lisia Polana) z +23.

Jak podkreślił dyrektor zawodów Janusz Mojsiewicz, flagi nie są ustawiane w łatwych pozycjach, ale też pin positions nie są w wyjątkowo trudnych miejscach, bowiem i tak wymagające pole w Rajszewie weryfikuje umiejętności graczy. Szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych.

W niedzielę finałowa runda XVI PZG Masters. Zakończy ona sezon turniejów mistrzowskich 2020. Poza nagrodami w open, uhonorwani zostaną najlepsi gracze w kategoriach wiekowych z podziałem na płeć (stroke play brutto) oraz najlepsi w danej grupie HCP.

Livescoring TUTAJ

Tee times TUTAJ

 

Źródło: PZG

fot. archiwum Strzały na fairway’u

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni