BOGUSZ I KUNA LIDERAMI PZG MASTERS

Po dwóch rundach wieńczącego sezon turnieju PZG Masters, który odbywa się na polu KG Lisia Polana, na prowadzenie wśród mężczyzn wysunął się Marcin Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club), a w gronie kobiet liderką pozostaje reprezentująca gospodarzy Matylda Kuna.

Sobotni poranek był bardzo zimny, ale z każdą kolejną godziną pogoda coraz bardziej sprzyjała golfistom. W tej jesienniej aurze najlepiej zagrał Bogusz – jako jedyny z uczestników turnieju przeszedł podwarszawskie pole w normie uderzeń. Rundy na 75 i 72 (+3) daję mu prowadzenie.

Za nim, ze stratą sześciu strzałów, plasuje się Anthony Kerr (Toya Golf & Country Club Wrocław), a trzecie miejsce zajmuje piątkowy  lider Tomasz Szoplik (Olympic Golf Club) z +10 na koncie.

W stawce rywalizujących kobiet Matylda Kuna powiększyła swoją przewagę. Po rundach na 76 i 83 prowadzi sumą +15. Druga jest Dorota Cisielska (First Warsaw Golf & Country Club) z +30. Na trzecim miejscu plasuje się obecnie Rhea Wiatr (SPACE Golf & Friends Club).

W niedzielę finałowa runda XVII PZG Masters. Zakończy ona sezon turniejów mistrzowskich 20201 Poza nagrodami w open, uhonorowani zostaną najlepsi gracze w kategoriach wiekowych z podziałem na płeć (stroke play brutto) oraz najlepsi w poszczególnych grupach handicapowych.

Livescoring TUTAJ

Tee times TUTAJ

PZG MASTERS WYSTARTOWAŁ NA LISIEJ POLANIE

Na Lisiej Polanie rozpoczął się w piątek PZG Masters – turniej, który zakończy tegoroczny sezon zawodów mistrzowskich. 

Najlepiej w pierwszej rundzie zaprezentował się Tomasz Szoplik. Reprezentant Olympic Golf Club, uczestnik tegorocznych drużynowych mistrzostw Europy seniorów, podwarszawskie pole przeszedł w 74 uderzeniach (+2). Strzał więcej odnotowali Marcin Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club) i Janusz Sikora (Mazury Golf & Country Club). Tuż za nimi, wynikiem +4, plasuje się najlepsza póki co z grona rywalizujących kobiet Matylda Kuna (KG Lisia Polana).

Warunki sprzyjały graczom. Wraz ze startem pierwszych flightów podniosła się mgła, która jeszcze o świcie spowijała pole, a dalej czekał golfistów przyjemny, słoneczny dzień. Prognozy na kolejne dni są równie optymistyczne. Przed wszystkimi uczestnikami trzy rundy rywalizacji.

W PZG Masters rywalizują gracze urodzeni przed 2003 r., którzy otrzymali kwalifikację z rankingu sportowego w swojej kategorii wiekowej (19-25, mid-amatorzy, seniorzy lub master seniorzy) oraz zawodnicy z czołówki rankingu amatorskiego w poszczególnych kategoriach handicapowych.

 

Źródło: PZG

Zdjęcia: Strzały na fairwayu

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni