Zdjęcie: David Cannon/Getty Images

Purple Rain: Ważny dzień dla Fitzpatricka, Northwestern

ORLANDO, Fla. – Matt Fitzpatrick miał wiele powodów, by się uśmiechać, po objęciu prowadzenia po pierwszej rundzie na Arnold Palmer Invitational.

Tak, zagranie wyniku (67), bez żadnego bogeya, aby znaleźć się ex aequo na pierwszym miejscu turnieju na Bay Hill, było z pewnością przyjemnym osiągnięciem. Lecz w momencie, gdy Fitzpatrick podpisywał swoją kartę wyników, drużyna koszykarska Northwestern, dopięła swojego pierwszego zwycięstwa w turnieju NCAA, pokonując Vanderbilt.

Fitzpatrick uczęszczał do Northwestern przez semestr zanim został pro, a jego dziewczyna wciąż się tam uczy. Był bardzo zadowolony, gdy sędzia odgwizdał koniec meczu, który oglądał mając na sobie tradycyjne kolory tej szkoły – fioletowy i biały.

„Musiałem to zrobić”, powiedział Fitzpatrick. „Chciałem pokazać trochę wsparcia, to był bardzo ważny dzień dla nich”.

Fitzpatrick unikał wiadomości z boiska, podczas swojej rundy i wolał skupić się na zadaniu, które miał przed sobą. Plan ten poskutkował, a Anglikowi udało się zagrać jedyną w tym turnieju rundę bez bogeya, by podzielić się prowadzeniem z Emiliano Grillo.

Fitzpatrick ma tylko 22 lata, ale start w tym tygodniu na Bay Hill będzie trzecim w jego karierze udziałem w tym turnieju. Obok przygotowania do Masters, gdzie rok temu zremisował na 7 miejscu, Fitzpatrick wie, że osiągnięcie dobrego wyniku w tym turnieju może poskutkować przybliżeniem się do uzyskania specjalnej, tymczasowej karty członkowskiej PGA Tour, a co za tym idzie, możliwością zagrania większej ilości turniejów po tej stronie Atlantyku.

„Z pewnością to dalekosiężne plany, bardzo bym chciał grać tu więcej turniejów, ale także zachować swoje miejsce w Europie”, powiedział. „Jest to coś, z czym w pewnym sensie muszę sobie poradzić. Jeżeli dostanę szansę, to z pewnością wszystko dokładnie zaplanuję”.

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni