Gradi Golf Club. Fot. Gradi GC

Turniej o Puchar Prezesa PGA Polska

30 czerwca na polu golfowym Gradi Golf Club rozpocznie się najważniejszy zawodowy turniej golfowy w Polsce,  należący do cyklu Pro Golf Tour – Polish Open 2021. Turniej główny tradycyjnie poprzedzi Turniej ProAm o Puchar Prezesa PGA Polska.

Pro Golf Tour jest to zawodowy turniej zaliczany do trzeciej ligi golfa europejskiego. W rozgrywkach weźmie udział blisko 100 zawodowców z całej Europy. Dzięki dzikim kartom w turnieju zagrają również udział najlepsi gracze PGA Polska.

Grupę zawodowców uzupełnią amatorzy – Kadrowicze Polski. Turniej Pro Golf Tour zaliczany jest do oficjalnego rankingu światowego WAGR – World Amateur Golf Ranking, a co za tym idzie jest to wyjątkowa okazja dla najlepszych amatorów na zdobycie dodatkowych punktów. Pula nagród turnieju Polish Open wynosić będzie 30.000 Euro.

PGA Polska czyli Stowarzyszenie Instruktorów Golfa, jako naturalny ambasador golfa, jest współorganizatorem turnieju Polish Open. Jest to organizacja skupiająca profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych. Misją Stowarzyszenia jest popularyzacja golfa, podnoszenie poziomu rywalizacji sportowej oraz reprezentowanie wartości etycznych, wynikających z tradycji i historii golfa. PGA Polska jest także organizatorem międzynarodowego cyklu Alior Bank PGA Polska Tour, Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive, a także turnieju PGA Short Game Championship.

Polish Open tradycyjnie poprzedzi Turniej Pro-Am o Puchar Prezesa PGA Polska. Podczas Pro-Amu amatorzy będą mieli okazję zagrać z najlepszymi zawodowcami z całej Europy.  Turniej zostanie rozegrany w formacie Stableford netto. Będą liczyły się dwa najlepsze wyniki na każdym dołku. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny, a także gracz, który będzie miał najlepszy wynik indywidualny. Nagrodą główną w ProAmie będzie bezpłatny udział w turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour w sezonie 2020/21.

Może być zdjęciem przedstawiającym 22 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Program Pro-Amu:

10.30 Odprawa turniejowa
11.00 Start turnieju ProAm (shot gun)
12.00 Akademia golfa dla zaproszonych gości
16.00 Lunch oraz wręczenie nagród

 

Zlokalizowany w podwrocławskim Brzeźnie Gradi Golf Club, to jedno z najpiękniejszych i najlepiej przystosowanych do profesjonalnej gry pól golfowych w Polsce. Pole Główne to 18-dołkowe pole (PAR 71) o długości 5437 metrów, które zapewnia grę pełną wyzwań i satysfakcji zarówno graczom zaawansowanym, jak i początkującym.

 

Opłaty turniejowe:
180 zł – Członkowie GGC z prawem do gry
300 zł – Goście i członkowie Gradi GC bez prawa do gry

Nr konta:   81 1500 1722 1211 7002 3793 0000
IBAN: PL81 1500 1722 1211 7002 3793 0000
BIC: WBKPPLPPXXX
Bank Zachodni WBK
Adres PGA Polska:
Al. Jerozolimskie 65/79
Warszawa 00-697

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko_opłata za turniej Pro-Am O Puchar Prezesa PGA Polska

Rejestracja

Regulamin

Zapraszamy! 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni