Oksana Wojtkiewicz. Fot. Rafał Wielgus

Przetasowania w drugiej rundzie Citi Handlowy XIV PZG Masters.

Druga runda PZG Masters przyniosła zmiany w górze klasyfikacji. Wśród kobiet na prowadzenie wysunęła się Oksana Wojtkiewicz. Maks Biały jest teraz samotnym liderem. Pozycję współlidera stracił Marek Tymiński, za to szaleje jego  syn – Nikolas „Gigant” Tymiński!

Trwa Citi Handlowy XIV PZG Masters. Po dwóch dniach rywalizacji na polu First Warsaw G&CC liderami są Maksymilian Biały (Tokary GC) oraz Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC).

Najniższy wynik uzyskał dziś  Maksymilian Biały, który zakończył rundę z 78 uderzeniami (+6) i z suma 155 utrzymał pozycję lidera. Wyprzedził w klasyfikacji Marka Tymińskiego (Warsaw Golf Links), który zagrał dziś +10 i ze stratą czterech uderzeń zajmuje drugie miejsce. Top3 zamyka z wynikiem 161 uderzeń Filip Kowalski (Tokary GC).

Na świetnej, piątej pozycji plasuje się wybuchowy, 12-letni „Gigant” Tymiński, który oczywiście nie jest w stu procentach zadowolony ze swojej gry.  Młody wiekiem, wielki wolą walki – nie do końca szczęśliwy z powodu końcówki swojej pierwszej rundy: „Wczoraj skończyłem bogey, bogey, bogey i 10!”

 

„Gigant” Tymiński. Przesiep Open 2017, fot. Kasia Nieciak

***

Wśród golfistek na prowadzenie wyszła Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) z sumą 174. Tuż za nią, ze stratą jednego uderzenia, są Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) oraz Amanda Majsterek (A&A GC).

 

Oksana Wojtkiewicz. Fot. Rafał Wielgus

Po sobotniej rundzie nastąpił CUT, którego przeszło 72 zawodników (+ remisy), w tym 12 golfistek. W niedzielę finał PZG Masters, po którym nastąpi podsumowanie całego sezonu i wręczenie nagród zarówno za turniej jak i za Ranking PZG.

 

Wyniki: TUTAJ 

Tee time’y: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Rafał Wielgus

Opracowała i dodała swoje 3 grosze: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni