Pedryc mistrzem Przesiep Open by mitukiewicz.pl

Alejandro Pedryc, wygrał trzeci z rzędu turniej światowego rankingu WAGR – po zwycięstwach w Mistrzostwach Polski Match Play i Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn, w ubiegły czwartek sięgnął po słynny, bakłażanowy puchar turnieju Przesiep Open by mitukiewicz.pl.

Tak komentował na gorąco swoją kolejną wygraną: „Byłem w formie, dobrze puttowałem, strzały oddane z tee leciały prosto, dzięki czemu miałem wiele szans na birdie. Grało mi się świetnie. Przesiep Open to wyjątkowy projekt, atmosfera sprzyja dobrej grze. Lubię tu wracać, przede mną trzy lata college’u, po tym kierunek PRO. A w głowie wygrana Wielkiego Szlema, najchętniej The Masters”.

Było to czwarty sukces Alejandro w Przesiepie, po zwycięstwach w 2020, 2019 i 2017 roku, kiedy wygrał pierwszą edycję, grając rundę finałową z najlepszym zawodowcem turnieju – Adrianem Meronkiem. W tym roku jego przewaga nad rywalami była jednak największa – drugi w klasyfikacji generalnej, Andrzej Wierzba miał aż dziesięć uderzeń straty do leadera. Trzecie miejsce zajął jedenastoletni junior, Antoni Fijałkowski z imponującymi wynikami 74, 72 i 70.

„Mój mindset był, aby skupić się na graniu mądrego i rozważnego golfa. Miałem to w głowie podczas rund zarówno na Gradim jak i w Postołowie. Wiedziałem, że bardzo dużo trenowałem podczas pobytu w Stanach, a jak zacząłem widzieć strzały, nad którymi pracowałem, to dało mi to dużo pewności siebie”, skomentował Alejandro Pedryc.

Do gry w finałowej rundzie zaproszony został Mateusz Gradecki, zwycięzca turnieju European Challenge Tour – Limpopo Championship. Jego obecność przyciągnęła wielu kibiców, którzy mieli okazję zobaczyć mnóstwo doskonałych uderzeń.

„Bardzo przyjemnie grało mi się z Matim. Dobrze się kolegujemy i czuję, że w wielu różnych aspektach jesteśmy bardzo podobni. Życzę mu, żeby dalej osiągał sukcesy na turniejach zawodowych. Ciężko na to pracuje.”, podsumował Alejandro.

„Celem Przesiepu jest pokazanie, że golf jest sportem dla wszystkich. W ubiegłym roku zagrał Adrian Meronk, w tej edycji gościnnie wystąpił Mateusz Gradecki, o najwyższe miejsca rywalizują najlepsi reprezentanci kadry narodowej. Grają również osoby, które niedawno zdobyły Zieloną Kartę, a dzięki wielu kategoriom turniejowym, każdy może poczuć rywalizację. Przekaz jest jasny – golf jest dla wszystkich.”, powiedział Adam Mitukiewicz, pomysłodawca i organizator turnieju.

Alejandro dodał „Lubię grać w Przesiepie, bo zawsze atmosfera jest super, gra dużo moich znajomych, więc po prostu jest duży fun! Nagrody i punkty do WAGRu są oczywiście kuszące, ale to nie dla nich gram w Przesiepach.”

W Przesiepie Klasycznym brutto zwyciężył Wojciech Grzegorzek, w kategorii netto triumfował Michał Wróbel, a wśród nowicjuszy najlepszy był Rami Arouri.

 

Lista zwycięzców niepowtarzalnych przesiepowych kategorii:

Przesiepy

 1. Alejandro Pedryc (68, 65, 70)

 2. Andrzej Wierzba (72, 73, 68)

 3. Antek Fijałkowski (74, 72, 70)

grzegorz zielinski

Best Prosiep – Grzegorz Zieliński (82, 70, 72)

maria moczarska

Best Haker – Maria Moczarska (77, 80, 78)

mateusz korzuch

Best Bakłażan – Mateusz Korzuch (88, 76, 73)

tomasz piecyk

Best Plaknton – Tomasz Piecyk (85, 82, 76)

konrad bargenda

Oberżynka 2001 – 2003 – Konrad Bargenda

mateusz zarzycki

Oberżynka 2004-2006 – Mateusz Zarzycki

maria moczarska

Oberżynka 2007-2009 – Maria Moczarska

antek fijalkowski

Oberżynka 2010+ – Antek Fijałkowski

wojciech grzegorzek

Przesiep Klasyczyny stroke play brutto

 1. Wojciech Grzegorzek (77, 74, 78)

 2. Mateusz Zarzycki (82, 76, 76)

 3. Jakub Szurlej (81, 78, 82)

michal wrobel

Przesiep Klasyczny stableford netto

 1. Michał Wróbel

 2. Krzysztof Chomaniuk

 3. Karol Moczarski

rami arouri

Zaciupy

 1. Rami Arouri

 2. Małgorzata Zwierzyńska

 3. Monika Głuchowska


amelia rudiak

Audi City Warszawa Drive For Show – Amelia Rudiak

mateusz korzuch

Full Swing Long Drive, kategoria Pro – Mateusz Korzuch (300m)

alejandro pedryc

Full Swing Long Drive, kategoria Amatorów – Alejandro Pedryc (288m)

slawomir komonski

Full Swing Long Drive, kategoria Seniorów – Sławomir Komoński (262m)

aneta moscicka

Full Swing Long Drive, kategoria Kobiet – Aneta Mościcka (158m)

junior golf

Najmłodsza uczestniczka turnieju – Liliana Arouri (9 lat)


mateusz gradecki

Best International Professional Przesiep – Mateusz Gradecki

 

 

Sponsorem generalnym turnieju był Philips TV & Sound. Kolejna edycja turnieju odbędzie się 16-18 sierpnia, ponownie w Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Więcej informacji i zapisy na www.przesiep.pl

 

 

Zdjęcia: Marek Darnikowski

Przebogata galeria zdjęć: TUTAJ

Relacja: Adam „Mituś” Mitukiewicz

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni