Przesiep Open by mitukiewicz.pl czas zacząć. 🍆

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja turnieju innego niż inne, o nazwie, która wciąż intryguje, z klasyfikacjami, które aż chce się wygrywać. Nadciąga Przesiep Open, a dokładniej Summer Przesiep Open by mitukiewicz.pl! Organizatorem, pomysłodawcą, a nawet ojcem założycielem turnieju jest oczywiście Adam „Mituś” Mitukiewicz.

Pierwszą edycję wygrał sam On – Adrian Meronk. Wśród amatorów triumfował Alejandro Pedryc. Tuż za nim uplasował się Gradi – Mateusz Gradecki, który swoje szanse na wygraną utopił w przeszkodzie wodnej na osiemnastce. Dwukrotnym triumfatorem turnieju był Michał „Rickie” Bargenda, w drugiej i czwartej edycji.

 

 

Taki turniej mógł urodzić się tylko w jednym miejscu, w niestrudzonej, pracującej 24 godziny na dobę, 360 dni w roku, z wydajnością małej elektrowni wiatrowej, głowie Adama Mitukiewicza. To właśnie on, odpoczywając po ciężkim dniu pracy na zaszczytnym stanowisku dyrektora turnieju Kram Junior Open, gaworząc przy kieliszku wytrawnego wina, z Anną Maliszewską – znaną i lubianą „Mali”, nagle doznał olśnienia!

Jak kiedyś opowiadał sam stwórca: ” Już jakiś czas temu miałem pomysł, żeby zorganizować swój turniej na zakończenie sezonu. Turniej dla znajomych, w jakiejś nietypowej formule. Wydarzenie, którego w Polsce jeszcze nie było. I tak prowadząc turniej Kram Junior Open we Wrocławiu, wpadłem na pomysł, że na koniec sezonu ciekawie byłoby zrobić podobny turniej, tylko dla wszystkich. Zebrać najlepszych graczy i stworzyć najbardziej sportowy turniej w Polsce. Do tego włączyć turniej do światowego rankingu amatorów WAGR, dać mu jakąś abstrakcyjną nazwę i powinno być ciekawie.”

 

 

Dlaczego właśnie przesiep? Czy ktoś rozumie znaczenie tego słowa? Przeszukując internet  nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie- co oznacza to słowo! Nawet Miejski Słownik Slangu i Mowy Potocznej milczy na ten temat. Jednak intuicyjnie doskonale można wyczuć, co może oznaczać to słowo…

Mituś tłumaczy najlepiej na czym polega czar przesiepu i skąd on się wziął: „Nazwa turnieju z założenia miała być dosyć przewrotna. Nie wyobrażam sobie czegoś tak oczywistego, jak Mituś Invitational czy Tournament of Champions. Mimo, że te nazwy idealnie pozycjonują charakter turnieju, to byłyby zbyt oczywiste. Podchodząc do większości zadań „z beką”, nazwa też musiała być bekowa. Samo słowo „przesiep” pierwszy raz usłyszałem od Piotrka „Ostasza” Ostaszewskiego, który tak właśnie określił swoją obecną formę. Później początkujący gracze nazywani byli „przesiepami”. Wyraz dźwięczny i bardzo wdzięczny przyjął się do słownika golfowego. No i cały przewrót polega na tym, że właśnie najlepsi gracze tworzą Przesiep Open.

 

 

Turniej posiada wysoką kategorię Światowego Rankingu Amatorów, a więc jest okazją do zdobycia sporej liczby jakże lubianych punktów WAGR. Wszystko dlatego, że występuje tam wielu świetnych amatorów, oraz grają również zawodowcy.

Ponieważ w żyłach Adama płynie mieszanka krwi, benzyny oraz być może nafty lotniczej, tym razem Partnerami turnieju będą Lamborghini Warszawa i Bentley Warszawa – które zagwarantują emocje na najwyższym poziomie. Sportowo turniej wspierać będą marki Mizuno i Honma. Dodatkowo w ramach przygotowania do turnieju, na wszystkich uczestników czekają darmowe żetony na driving range do wykorzystania w Golf Parks Poland na Wilanowie. Wszyscy uczestnicy dostaną również bezpłatne zaproszenie na profesjonalny fitting. Nagrody fundują również Golf-Booking.com oraz Eugeniusz Bobrovskyi.

 

 

Turniej odbędzie się na polu Sobienie Królewskie Golf &CC, w dniach 14-16 sierpnia (środa-piątek) i rozegrany będzie w dwóch grupach handicapowych:

HCP 9,9 i poniżej oraz zawodowcy – Strokeplay Brutto

HCP 10,0 i powyżej – Stableford Netto i Strokeplay Brutto

Kategorie główne turnieju to tradycyjnie: Przesiepy i Prosiepy. W kategoriach dodatkowych zabłysną: Hakerzy, 🍆 Bakłażany, Plankton i RozGwiazdy!

Turniej w najwyższej kategorii rankingowej PZG – SUPER oraz w rankingu światowym WAGR.

Patronat nad wydarzeniem objęły PGA Polska, Golf Channel Polska i Golf&Roll.

 

 

Zapraszamy! 

 

Więcej informacji i zapisy na http://www.przesiep.pl

 

Napisała: Kasia Nieciak, z niezwykle wydatną pomocą Adama Mitukiewicza.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni