Adrian Meronk i Kuba Matuszek. Przesiep Open 2020. Fot: Kasia Nieciak

Przesiep Open by mitukiewicz.pl.

W szalonych okolicznościach przyrody Sobienie Królewskie Golf & Country Club przebiegała pierwsza runda Przesiep Open by mitukiewicz.pl – turnieju innego niż inne, niepowtarzalnego, bezciśnieniowego, z przymrużeniem oka, gdzie następuje konfrontacja światów Zawodowców, Przesiepów, Hakerów, Bakłażanów, czy też dumnych Planktonów. Na prowadzeniu, co nie jest niespodzianką, plasuje się Adrian Meronk – pierwszy Polak na European Tour, który powoli się rozpędzając, zakończył dzień wynikiem 66 – okrągłym i podziw budzącym. 

To jest relacja pisana dzień po dniu. 

RUNDA FINAŁOWA: LIVE

 

Opublikowany przez Jacka Persona Piątek, 5 czerwca 2020

Dokończenie transmisji:

Opublikowany przez Jacka Persona Piątek, 5 czerwca 2020

***

Adrian rozpoczął dość niemrawo swoją pierwszą rundę, grając już na drugim dołku bogeya, po trzech puttach. Nadrobił rutynowym birdie na trójce par 5, by zarejestrować drugiego bogeya dnia już na dołku czwartym. Od tamtej pory włączył swoje słynne turbodoładowanie i zanotował już tylko sześć birdie oraz pary. Zakończył dzień z uśmiechem, grając popisowo osiemnastkę, na której po nieprawdopodobnej bombie z tee, o mały włos nie trafił eagla.

 

Całą jego rundę miała przyjemność obserwować redakcja Golf Channel Polska, która wcieliła się również w rolę caddiego Mistrza, podziwiając takie uderzenia jak ten flop, po którym zagrał on zgrabnego putta, którym obronił par na jedenastce.

 

 

Na drugiej pozycji plasuje się Kuba Matuszek (71), z którym Meronk rozegrał niedawno pokazowe dziewięć dołków w Karolinka Golf Club. Trzecim miejscem dzielą się Konrad Bargenda i grający razem z Adrianem we flighcie – drugi najwyżej sklasyfikowany przedstawiciel PGA Polska oraz dyrektor Sobienie Golf Academy – Mateusz Kniaginin.

 

Czwartym miejscem dzielą się Grzegorz Zieliński (74) i Andrzej Wierzba.

 

Wśród kobiet rządziły oczywiście juniorki. Najlepszą z nich była Matylda Krawczyńska (78). Tylko jedno uderzenie więcej zanotowała Maja Ambroziak (79) – nowy talent na golfowej mapie Polski – wprost z Mazury Golf & Country Club. Trzeci wynik (85) uzyskały Agata Cejnóg i Monika Krawczyńska.

 

 

Jak podkreśla główny pomysłodawca imprezy i twórca całego zamieszania – Adam Mitukiewicz, Przesiep Open to turniej, w którym mogą wziąć udział gracze na bardzo różnym poziomie wtajemniczenia, kobiety i mężczyźni, zawodowcy oraz amatorzy, dysponujący znacznie odmiennymi umiejętnościami. Gra tam też armia juniorów, a Adrian rozdawał najmłodszym fanom autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

 

 

W tym roku wprowadzona została zupełnie nowa kategoria – graczy z handicapem powyżej 36, a najlepszy z nich otrzyma zaszczytny tytuł – Zaciup Roku. Przesiep Open to również turniej, w którym spotykają się zawodniczki i zawodnicy z całego kraju, z niemalże każdego klubu golfowego w Polsce.

 

 

To już szósta edycja Przesiep Open by mitukiewicz.pl. Oto jak wypowiada się na jej temat Mr. Mitukiewicz: „Na własne życzenie zostałem gospodarzem tego przedsięwzięcia. Z drobnej, tak naprawdę koleżeńskiej inicjatywy, powstał ogólnopolski turniej i to z naprawdę zacną obsadą. Dzisiaj były tylko drobne kłopoty z pogodą, ale to dopracujemy. Kibicuję wszystkim, jednak najbardziej cieszy mnie to, że gra coraz więcej juniorów – za których najmocniej trzymam kciuki! No i nie ukrywam wzruszenia faktem, iż na turniej przyjechała jedna z moich dwóch ulubionych redaktor – mowa oczywiście o Kasi Nieciak z Golf Channel Polska. Na wizytę Joanny Drużby z Golf&Roll wciąż czekam.”

 

 

Po pierwszych dwóch dniach, po których następuje cut, w grze pozostaje najlepszych 72 zawodników. W zależności od uzyskanych wyników brutto, gracze  przydzielani są do jednej z kategorii – Przesiepów, Hakerów, Bakłażanów, lub Planktonów. W rundzie finałowej walczą oni o jak najlepszą pozycje w tych grupach.

 

 

Pogoda była jedną z bohaterek środowych zmagań. Najpierw świeciło słońce i wiał lekki wiaterek, który błyskawicznie przerodził się w zacinający w poprzek ulewny i zimny deszcz, który sparaliżował grę na dobry kwadrans. Z kolei gracze z późniejszych grup doświadczyli w okolicach godziny szesnastej prawdziwego gradobicia! Tak więc było różnorodnie i momentami ekstremalnie.

 

 

Turniej jest też wyjątkowy z powodu dbałości o środowisko naturalne i zasad bezpieczeństwa, zwiazanych z Covid-19. Zrezygnowano całkowicie z papieru, nie ma kart wyników, ani żadnych dodatkowych karteczek, karteluszek, list, itp. Adam zużył dzisiaj przez cały dzień dwie kartki papieru. Gracze wpisują wyniki przy pomocy swoich telefonów wprost do internetu, dzięki zastosowaniu możliwości jakie daje platforma golfbox. Cała czynność jest naprawdę prosta, bezkontaktowa i sprawia, że kibice mogą natychmiast śledzić rezultaty w internecie.

 

 

W Przesiepie jak zwykle można zdobywać punkty do Światowego Rankingu Amatorów – WAGR, jednak tym razem turniej ma najwyższą w historii polskiego golfa kategorię tego rankingu. Dzieje się tak z kilku powodów, głównie dlatego, że to turniej zawodowy oraz, że startuje tam Adrian Meronk, który jest graczem klasyfikowanym w OWGR – Rankingu Światowym. W Sobieniach gra też bardzo wielu zawodników, którzy klasyfikowani są już w WAGR, m.in.: Alex Pedryc, Jasiu Szmidt, Andrzej Wierzba, Kuba Urbański, Konrad Bargenda, Jakub Matuszek, Bartosz Bogusz. Wszystkie te czynniki sprawiają że impreza może mieć wysoki tzw. Power of Event, co oznacza, że  gracze mogą zarobić sporo punktów WAGR.

Golf Channel Polska jest patronem mediowym turnieju.

 

 

RUNDA DRUGA 

 

W przeciwieństwie do rundy pierwszej, w czwartek pogoda panująca podczas Przesiep Open była nieznośnie  stabilna. Było ciepło, praktycznie bez wiatru, słońce świeciło w najlepsze oraz nie spadł grad.

W tych idealnych warunkach najlepiej poradził sobie Alex Pedryc, który popisał się rundą dnia 67, poprawiając swój poprzedni  wynik o okrągłe dziesięć uderzeń i tyle samo oczek w tabeli i wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Alejandro wreszcie grał tak jak to on potrafi, zwłaszcza na pierwszej dziewiątce, gdzie zanotował oszczędne 31 uderzeń!

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, buty, golf, niebo, na zewnątrz i przyroda

 

Na prowadzeniu, wciąż utrzymuje się Adrian Meronk (-8), który nad Alejandro (+2) ma dziesięć uderzeń przewagi. Zagrał on w czwartek dwa uderzenia gorzej niż dnia poprzedniego, trafiając dwa birdie mniej. Uderzeniem dnia był niewątpliwie atak na green krótkiej szóstki, gdzie po zagraniu wedgem 52 jakieś trzy metry za flagę, piłka cofnęła się gwałtownie, niemal kończąc w dołku i zatrzymując się tuż przy nim.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, buty, niebo i na zewnątrz

 

Na miejscu trzecim utrzymał się grający bardzo stabilnie – Konrad Bargenda (72), który poprawił o jeden punkt swój poprzedni  występ. Na czwartą pozycję awansował Andrzej Wierzba (72), a piąty jest Kuba Matuszek, który zgromadził o pięć uderzeń więcej niż w środę.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda

 

Szósty jest Grzegorz Zieliński, który jak do tej pory rozegrał dwie identyczne rundy w postaci 72 uderzeń. Mateusz Kniaginin (76) miał nieco słabszy dzień, notując trzy uderzenia więcej niż poprzednio. Całość zakończył jednak z przytupem, trafiając fantastyczny putt na eagla na osiemnastym dołku, wzbudzając aplauz zgromadzonych kibiców.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją, chmura, niebo, golf, buty, drzewo, na zewnątrz i przyroda

 

Wśród kobiet na prowadzenie wysunęła się zdecydowanie Maja Ambroziak z Mazury Golf&Country Club, która po lepszej o dwa oczka rundzie 77, awansowała aż o siedem pozycji w klasyfikacji generalnej i zajmuje obecnie wysokie czternaste miejsce.

 

 

W piątkowym finale w ostatnim flighcie zagrają razem: Meronk, Pedryc i Bargenda. Pamiętajmy, że grupa ta pokazywana będzie w transmisji na Facebooku. Dodatkowo – wszystko to skomentuje na żywo Jacek Person, który po raz pierwszy wcieli się w funkcję „latającego reportera”. Ptaszki ćwierkają, że towarzyszyć prawdopodobnie będzie mu Andrzej Person. Tak więc jest spora szansa, że na polu pojawi się Golfowa Służba Sprawozdawcza w pełnym składzie.

Transmisja ukaże się na Facebooku: mitukiewicz.pl i golfchannel.pl oraz dostępna będzie w tym artykule – dla wszystkich tych, którzy nie posiadają mediów społecznościowych.

Golf Channel Polska jest patronem mediowym turnieju.

FINAŁ

W szóstym Przesiep Open by mitukiewicz.pl zwyciężył bezapelacyjnie i z wynikiem (-11) Adrian Meronk. W kategorii amatorów królował Alejandro Pedryc (-1). Najlepszą kobietą była Maja Ambroziak.

Warto odnotować: 10 – letni Maksym Powszuk wykręcił trzy imponujące rundy 86, 79! 82. Z żółtych tee!

 

 

W poszczególnych kategoriach triumfowali oraz wyróżnienia specjalne otrzymali:

 

 

 

GRATULACJE dla zwyciezców i wszystkich dzielnych uczestników!

Zachęcamy do oglądania filmu z transmisją gry ostatniej grupy z rundy finałowej. Film  wklejony jest na górze tego artykułu.

 

PODSUMOWANIE TURNIEJU JEST TUTAJ.

LIVESCORING jest TUTAJ

PRZESIEP.PL

 

***

 

Napisała: Kasia Nieciak

Fotografowali: Marek Darnikowski – środa i piątek, Filip Klimaszewski – czwartek.

Filmy: Tomasz Bochnacki – gradobicie, Kasia Nieciak – Flop by Meronk

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni