BMW Championship!

Na placu boju pozostało już tylko 70. śmiałków, którzy zdołali zakwalifikować się do drugiego turnieju FedExCup Playoffs! Przed nami BMW Championship, rozgrywany w tym roku w Chicago, na zaprojektowanych przez Reesa Jonesa, legendarnym polu Medinah No. 3!

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1161443821139443712?s=20

 

Medinah Country Club prawdopodobnie najlepiej kojarzyć może się z tzw.”Cudem w Medinah” – czyli nieprawdopodobnym powrotem „z zaświatów” drużyny europejskiej, podczas rozgrywanego tam Ryder Cup w 2012 roku, kiedy to przegrywając przed niedzielnymi singlami 6-10, drużyna europejska wspierana przez rozszalałego Iana Poultera, pod wodzą wspaniałego kapitana – Jose Marii Olazabala zdołała zwyciężyć 14 ½  do 13 ½!

 

 

Oprócz pamiętnego Ryder Cup, Medinah Country Club gościł również pięć turniejów wielkoszlemowych – trzy US Open i dwa PGA Championship, ostatnio w 2006 roku, kiedy to pięcioma uderzeniami zwyciężał … Tiger Woods!

 

 

Aktualnie liderem wyścigu po FedEx Cup jest Światowy Numer Jeden – Brooks Koepka. Dzięki zwycięstwu w The Northern Trust na drugie miejsce wskoczył Patrick Reed, za którym czai się Rory McIlroy!

 

 

Szanse na zwycięstwo w całym FedEx Cup i bonus w postaci 15 milionów dolarów ma każdy. Trzeba tylko zwyciężyć w Tour Championship, który odbędzie się w kolejnym tygodniu i do którego awansuje tylko 30 najwyżej sklasyfikowanych w rankingu graczy!

Finałowy turniej zawodnicy będą zaczynali z wynikami, które uzyskają w stosunku do zajmowanego miejsca w rankingu. Zawodnik z pierwszego miejsca będzie miał wynik -10, drugi -8, trzeci -7, czwarty – 6 i piąty -5. Następnie miejsca 6-10 rozpoczną z wynikiem -4, od miejsca 11-15 z -3, od miejsca 16-20 z -2. Od miejsca od 26 do 30 z wynikiem par. Będzie bardzo przejrzyście!

W turnieju zagrają m.in.: Bryson DeChambeau, Brooks Koepka, Tiger Woods, który z powodu problemów z plecami  musiał wycofać się z The Northern Trust, Rory McIlroy, Jordan Spieth, Patrick Reed, Justin Rose, Ian Poulter, Moliwood, Phil Mickelson, DJ, JT,  Rickie Fowler i obrońca tytułu – Keegan Bradley.

***

Transmisje w Golf Channel Polska: czwartek, piątek i niedziela  – 20.00-00.00/ sobota – 21.00

Komentuje zwinnie: Jacek Person

 

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni