Zdjęcie: Jessica Danser/Golf Channel

Prosto z pola: Masters ogranicza liczbę zawodników w turnieju par-3.

Lista startujących w Masters Par-3 Contest w przyszłym miesiącu, będzie znacznie lżejsza niż zwykle.

Zawody te są częścią tradycji na Masters Tournament, odgrywane corocznie w turniejową środę, na polu par 3 w Augusta National Golf Club. W przeszłości, ta odstresowująca opcja turnieju, była otwarta dla wszystkich uczestników Masters, a także uprzednich zwycięzców turnieju Wielkiego Szlema, oraz zwycięzców U.S. Amateur, którzy byli określani, jako „honorowi zaproszeni”

Zgodnie z informacjami z AP, tym razem zawody będą jedynie otwarte dla tegorocznych zawodników Masters, oraz zwycięzców tego turnieju z poprzednich lat. Zwycięzcy innych turniejów szlema spoza ostatnich pięciu lat, wciąż dostaną status gościa honorowego, ale będą poproszeni o niegranie rund treningowych, nieużywanie obiektu ćwiczeniowego, oraz o nieuczestniczenie w tegorocznym Par-3 Contest.

„To smutne”, powiedział zwycięzca U.S. Open w 2001 roku, David Duval. „Jednakże rozumiem to. Może po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsc na Par-3”

Zgodnie z informacjami, goście honorowi nadal będą mieli dodatkowe przywileje, w tym dwie klubowe odznaki, nagroda honorowa 1000$, pamiątkowy prezent oraz „kartę specjalnego dostępu” w trakcie tygodnia turniejowego.

Nie było gracza, który w tym samym roku wygrałby Masters oraz Par-3 Contest. Rok temu zwycięzcą był Jimmy Walker z trzema uderzeniami przewagi i wynikiem -8.

 

Autor: Will Gray | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni