Fot: Strzały na fairwayu

Pro Golf Tour – niegościnna Casablanca.

Mateusz Gradecki miał wystartować w zeszłym tygodniu w Open Palmeraie Country Club 2018. Miał. Niestety organizatorzy musieli odwołać turniej ze względu na warunki pogodowe. To pierwszy taki przypadek w 21-letniej historii niemieckiego cyklu.

Problemy zaczęły się już podczas pierwszej rundy, kiedy ledwie garstka golfistów zdążyła stanąć na tee startowym i przystąpić do rywalizacji. Silny wiatr, wiejący ponad 80 km/h, uniemożliwił kontynuację gry.

Próbę wznowienia gry przeprowadzono następnego dnia – bez skutku. Ostatecznie na stronie Pro Golf Tour pojawił się komunikat o całkowitym odwołaniu turnieju.

Oficjalne oświadczenie wydał dyrektor generalny Pro Golf Tour, Rainer Goldrian: „Jest nam niezmiernie przykro, że gra podczas Open Palmeriae Country Club 2018 była niemożliwa. Po raz pierwszy w historii Pro Golf Tour byliśmy zmuszeni odwołać zawody. Nasz zespół w Maroku dołożył wszelkich starań, aby rozegrać chociaż jedną 18-dołkową rundę, jednak siły natury zwyciężyły. Z końcem marca wrócimy na kolejne trzy turnieje do Maroka – i mam nadzieję, że znajdziemy do tego czasu słońce i łagodniejsze temperatury”.

Kolejny turniej cyklu, w którym wystąpi Mateusz Gradecki, odbędzie się w dniach 25-27 marca na polu golfowym Golf de lOcean pod Agadirem.

 

Źródło: PZG

Fot: Strzały na fairwayu

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni