Mateusz Gradecki. Pro Golf Tour 2020. Egipt

Imponujący powrót Gradiego

Mateusz Gradecki zafundował sobie i swoim kibicom prawdziwy thriller i zajął znakomite dzielone czwarte miejsce podczas rozgrywanego w Egipcie turnieju profesjonalnej europejskiej ligi Pro Golf Tour. Dokonał tego fenomenalną grą w rundzie finałowej, w której w bardzo trudnych warunkach, przy potężnym wietrze, osiągnął najlepszy wynik dnia, wykręcając pięć uderzeń poniżej par!

Gradecki, już w drugiej rundzie, rozgrywanego niedaleko Kanału Sueskiego turnieju zaliczył znaczący awans, wskakując na 27 pozycję. W rundzie finałowej osiągnął najlepszy wynik, pomimo warunków pogodowych, sprawiających kłopoty wszystkim zawodnikom w stawce. W ten sposób stał się autorem jednego z najciekawszych turniejowych powrotów w historii polskiego zawodowego golfa: „To była jedna z najlepszych rund jakie zagrałem w życiu! Wynik -5, bez żadnego bogeya, przy bardzo silnym wietrze. Cieszę się, że po słabszym starcie w pierwszej rundzie wyciągnąłem wnioski i wcieliłem je w życie w kolejnych partiach. W ten sposób z pozycji poza najlepszą 50-tką, finalnie znalazłem się na dzielonym czwartym miejscu. Przed dzisiejszą rundą miałem jedenaście uderzeń straty do lidera, a na koniec dnia jestem tylko 3 uderzenia do zwycięzcy” 

 

 

Red Sea Ain Sokhna Classic 2020 to drugi tegoroczny turniej golfowej ligi Pro Golf Tour, rozgrywany na położonych niedaleko Kanału Sueskiego polach Sokhna Golf Club. W turnieju brało udział dwóch zawodników z Polski. Drugi z nich, Oskar Zaborowski zakończył rywalizację przed finałową rundą turnieju.

 

 

Zwyciężył 17-letni Jean Bekirian! 

 

 

Teraz rozgrywki Pro Golf Tour przenoszą się na pola golfowe w Maroku. Pierwszy z turniejów – Open Palmeraie Country Club 2020, zaplanowany jest od 12 do 14 lutego. Udział w nim zapowiedział już Mateusz: „Planuję wziąć udział we wszystkich turniejach Pro Golf Tour w Maroku, które będą rozgrywane w lutym i marcu. Skupiam się na tym cyklu rozgrywek aż do kwietnia. Wtedy moim głównym celem będą już tylko występy w Challenge Tour i osiąganie tam jak najlepszych wyników.”

 

Źródło: Łukasz Grzelec, Specjalista ds. PR

Opracowała: Kasia Nieciak

 

WYNIKI SĄ TUTAJ

Więcej na temat występów Gradiego i Oskara w Egipcie przeczytamy w „reportażu penetrującym” Gradi i Oskar rozpoczęli sezon.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni