Collin Morikawa: powrót do domu

Collin Morikawa – triumfator turniejów PGA TOUR i DP World Tour oraz zwycięzca The Open i PGA Championship powraca do rodzinnej miejscowości La Cañada w Kalifornii, aby wspominać decyzje i sytuacje, które ukształtowały jego życie i grę.

golfchannel.pl/?news=morikawa-mistrzem-the-open

Zwyciężając w The Open został pierwszym graczem w historii, który jako debiutant wygrywał w dwóch różnych turniejach wielkoszlemowych. Zdobył swój drugi Major w zaledwie ósmym starcie wielkoszlemowym – co jest najmniejszą liczbą startów, przed sięgnięciem po zestaw dwóch wygranych, od czasu Bobby Jonesa w 1926 roku. Jest dopiero dziesiątym graczem w historii – triumfatorem The Open w debiutanckim występie.

Morikawa, w którym płynie amerykańsko – japońsko – chińska mieszanka krwi, rozpoczął grę w golfa już w wieku pięciu lat. Zwycięstwo w pierwszym turnieju wielkoszlemowym było zarazem jego pierwszym startem w PGA Championship, przesuwając  go na piątą pozycję w rankingu światowym. Tylko Rory Mcllroy i Jack Nicklaus byli młodsi, kiedy zwyciężali w tym turnieju, w erze formatu stroke-play.

Teraz ma już na swoim koncie: dwa Majory, jeden turniej WGC, wygraną w finałowym turnieju DP World Tour i całorocznym rankingu ligi i dwa „szeregowe” zwycięstwa PGA TOUR.

 

PREMIERA filmu w Golf Channel Polska: w środę 15 czerwca, o godzinie 20.00

 

Przygotowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni