Poutler nie przeszedł CUT’a na Valero, traci kartę PGA TOUR

Ian Poulter zmierza ku niepewnej przyszłości, po tym jak nie przeszedł CUT’a w piątek na Valero Texas Open. Grając swój dziesiąty turniej na przedłużeniu medycznym, Poulterowi wystarczyłby remis na 36 miejscu, aby utrzymać swoją kartę, lecz zagrał rundy 75-71 i miał o dwa uderzenia za dużo, żeby przejść CUT’a.

Poulter był bliski zachowania karty tydzień temu na RBC Heritage, lecz zagranie (73) w finałowej rundzie pozostawiło mu do zdobycia $30,624 lub 63.654 punktów FedEx Cup.

„Myślę, że zrobiono z tego za duży dramat”, powiedział Poulter o uwadze, która była na nim skupiona przez ostatnie dwa tygodnie. „Oczywiście, chciałbym skończyć na wyższej pozycji i mieć to za sobą w ten weekend. Jednakże to się nie stało”.

Poulter będzie teraz polegał na statusie byłego zwycięzcy oraz zaproszeniach od sponsorów, żeby móc grać w turniejach.

Będzie grał w przyszłym tygodniu na Zurich Classic w Nowym Orleanie, gdzie gra w drużynie z Geoff’em Oglivy.

Po tym, grafik Poultera jest niepewny.

„Co jest najbardziej frustrujące w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to to, że nie mogę zaplanować swojego harmonogramu”, powiedział. Więc muszę być gotowy w każdy poniedziałek, żeby jechać na jakikolwiek turniej i wiecie, z pewnością będę się starał zakwalifikować do U.S. Open, Zagram kilka turniejów w Europie. Zagram kilka turniejów tutaj i oczywiście, będę się starał grać najlepiej jak się da”.

Autor: Golf Channel Digital; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni