Portugal Masters i Safeway Open w Golf Channel Polska

Zaledwie w poniedziałek Dustin Johnson podnosił wieńczące ubiegły sezon PGA TOUR trofeum w postaci FedEx Cup, a już w tym samym tygodniu rozpoczynamy sezon 2020-2021! Mało tego, to ma być „Super Sezon”, na który złoży się największa od 1975 roku liczba turniejów, których ma być aż pięćdziesiąt. Tym razem będzie aż sześć  turniejów wielkoszlemowych, z dwukrotnie rozgrywanymi, przesuniętymi ze względu na pandemię: US Open i Masters. 

 

 

Turniejem inaugurującym nowe rozgrywki będzie w tym roku Safeway Open, w Napa, w Kalifornii, rozgrywany od 2007 roku, początkowo jako Fry’s Electronics Open, na polu Grayhawk Golf Club, w Arizonie. W 2008 przemianowany został na Frys.com Open, a w 2010 przeniesiony na pole Corde Valle Golf Club, w Kalifornii. W 2014 roku nastąpiła kolejna turniejowa przeprowadzka, tym razem na pole Silverado. W 2016 roku po raz kolejny zmieniła się również nazwa i od tej pory figuruje on jako Safeway Open. Jedynym multitriumfatorem turnieju był Brendan Steele, który w dodatku wygrywał dwa razy z rzędu, rozpoczynając serię w 2016 roku.

 

 

Obrońcą tytułu na North Course Silverado Resort and Spa będzie Cameron Champ, dla którego rok temu była to bardzo emocjonalna, druga wygrana PGA TOUR. Zwyciężał wtedy jednym uderzeniem przed Kanadyjczykiem Adamem Hadwinem, jednak nie mógł w pełni cieszyć się z tego sukcesu. Jego dziadek – Mack, z którym był bardzo związany, któremu w dużej mierze zawdzięczał to, że został golfistą, walczył z rakiem żołądka w nieodległym Sacramento, a tata Camerona – Jeff, połączył się z nim telefonicznie z 72 greenu. Mack Champ odszedł miesiąc później.

 

 

W tym roku, oprócz obrońcy tytułu zagrają m.in.: członek Galerii Sław i niedawny triumfator w swoim pierwszy turnieju PGA TOUR Champions – Phil Mickelson, Brandt Snedeker, Jordan Spieth, Jim Furyk, Shane Lowry, Bill Haas, Rafa Cabrera Bello, Aaron Baddeley, Sergio Garcia, Camilo Villegas, Jhonattan Vegas, Luke Donald, Carlos Ortiz, Keegan Bradley, K.J. Choi, Jason Dufner, Charl Schwartzel, czy jedyny dwukrotny zwycięzca – Brendan Steele.

 

 

***

 

Dla odmiany sezon European Tour trwa w najlepsze, a jego finałowa odsłona odbędzie się dopiero w grudniu, w Dubaju, podczas DP World Tour Championship. Tymczasem z hiszpańskiej Valderramy turniejowe życie przeniosło się do Portugalii, gdzie zagra również Adrian Meronk. Areną rywalizacji będzie Dom Pedro Victoria Golf Course w Vilamoura.

Na tym pięknym i wymagającym polu projektu Arnolda Palmera spotkają się m.in. ubiegłotygodniowy zwycięzca Andalucia Masters John Catlin, szykujący się do US Open Tommy Fleetwood, José María Olazábal, George Coetzee oraz Benjamin Hebert. Nie zabraknie triumfatora Portugal Masters z 2019 roku – Stevena Browna, który w zeszłym roku wygrał te zawody rezultatem -17.

 

 

Portugal Masters to turniej rozgrywany od 2007 roku. Najlepszy wynik spośród triumfatorów udało się uzyskać Steve’owi Websterowi i to właśnie podczas premierowej edycji. W czterech rundach zanotował jedynie 263 uderzenia (-25). Pole Dom Pedro Victoria Golf Course o długości 6651 metrów uważane jest za jedno z najlepszych w Portugalii, będące wyzwaniem nawet dla najlepszych graczy. Szerokie, pofałdowane fairway’e skrywają sporo bunkrów i wody, która ma tutaj również ważne znaczenie w nawadnianiu obiektu. W layoucie pola zachowane zostały naturalne tereny podmokłe oraz typowa dla tego regionu roślinność – szczególnie drzewa karobowe, oliwne i migdałowe.

 

 

W dalszym ciągu turnieje European Tour rozgrywane są bez udziału publiczności. Dotyczyło to zarówno Andalucia Masters, gdzie po rundach 78 i 82 Adrianowi nie udało się przejść cut, jak również nadchodzącego Portugal Masters, a dalej zaplanowanego na 17-20 września Open de Portugal, który odbędzie się na polu Royal Óbidos, oddalonym sto kilometrów na północ od Lizbony.

Portugalia to szczęśliwe dla Adriana Meronka miejsce. Rok temu, na polu Morgado G&CC wygrał 57. Open de Portugal z cyklu Challenge Tour. Wspaniały występ i wynik -15 zapewnił mu awans na siódme miejsce w rankingu ligi, a chwilę później, na Majorce, zajął dziewiąte miejsce w Challenge Tour Grand Final i tym samym awansował do European Tour. W czwartek rozpoczyna on rywalizacje o godzinie 14.05. Razem z Adrianem przez dwa pierwsze dni zagrają Anglicy: Marcus Armitage i Will Enefer.

#GoMeronk! 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1303727071957573633?s=20

 

SAFEWAY OPEN I PORTUGAL MASTERS W GOLF CHANNEL POLSKA 

 

Czwartek 10.09.2020

Portugal Masters  R1       19:30-21.30 – RELIVE

 

Piątek 

Portugal Masters  R2       17.30-19.30 – RELIVE

Safeway Open  R1       19.30-22.30 – RELIVE

 

Sobota

Portugal Masters   R3       15.00-19.00 – LIVE

Safeway Open  R2        19.30-22.30 – RELIVE

 

Niedziela 

Portugal Masters   R4       15.00-19.00 – LIVE

Safeway Open R3       19.30-22.30 – RELIVE

 

Poniedziałek 

Safeway Open   R4       19.30-22.30 – RELIVE

Komentują: Safeway Open – Jacek Person i Mateusz Kniaginin / Portugal Masters – Jacek Person

 

 

Opis Portugal Masters: Anna Kalinowska/PZG

Napisała i zredagowała: Kasia Nieciak

 

Wywiad z Adrianem po 57. Open de Portugal TUTAJ

Livescoring Portugal Masters TUTAJ

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni