Belgium golfer Thomas Pieters. Portugal Masters. 07 November 2021. EPA/LUIS FORRA Dostawca: PAP/EPA.

Portugal Masters

Areną Portugal Masters jest spektakularny Dom Pedro Victoria Golf Course, zaprojektowany przez siedmiokrotnego zwycięzcę wielkoszlemowego – Arnolda Palmera.

europeantour.com/dpworld-tour/portugal-masters leaderboard

Niedziela:

 Portugal Masters – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Butterfield Bermuda Championship – finał (LIVE) 18:30 – 21:30

III

 

II

I

 

 

 

Turniej rozgrywany był zawsze na tym polu, a pierwszym jego zwycięzcą był Anglik Steve Webster, który w swoim drugim i ostatnim triumfie European Tour, pokonał w 2007 roku, dwoma uderzeniami Roberta Karlssona.

 

 

Dom Pedro Victoria Golf Course otwarto w 2004 roku. Oprócz Portugal Masters rozegrano tam również 2005 World Cup Championship, w którym triumfowała dumna reprezentacja Walii, w składzie – Bradley Dredge i Stephen Dodd.

W Portugal Masters zwyciężali przedstawiciele ośmiu różnych krajów, m.in.: Álvaro Quirós, Lee Westwood, Shane Lowry, Andy Sullivan, czy kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup z Whistling Straits – Pádraig Harrington. Jedynym który wygrywał tam więcej niż raz był Anglik Tom Levis, w latach 2011 i 2018, a były to jednocześnie jego jedyne zwycięstwa European Tour.

W ubiegłym roku triumfatorem Portugal Masters został Belg Thomas Pieters, dla którego było to już piąte trofeum w lidze. Wygrana przesunęła 29-latka o 41 pozycji w rankingu race to Dubai, z miejsca poza najlepszą pięćdziesiątką – dającą prawo do gry w wielkim finale, na pozycję 29.

golfchannel.pl/?news=viktor-thomas

Thomas nie będzie bronił tytułu z bardzo radosnego powodu – przyjścia na świat jego drugiego dziecka.

 

W 2020 roku wygrywał Południowoafrykańczyk George Coetzee, który z wynikiem -16 pokonał dwoma uderzeniami swojego najbliższego konkurenta –Anglika Laurie Cantera. George zwyciężał wówczas po raz piąty na European Tour – po raz pierwszy w Europie.

 

 

Z grona zwycięzców tego turnieju na tegorocznych listach startowych nie zabrakło też: Lucasa Bjerregaarda, Andy Sullivana, Toma Lewisa, czy Stevena Browna.

 

 

To kluczowy turniej dla wielu zawodników, walczących o pozostanie w lidze.

 

 

Dom Pedro Victoria Golf Course zasłynął jako miejsce, w którym rozgrywane były najniższe rundy na European Tour. Najbardziej pamiętna z nich należy do Olivera Fishera.

 

W 2018 roku Anglik zanotował dziesięć birdie i eagla, wynik -12 i pierwszą w historii ligi notę 59!

 

 

W 120 – osobowej stawce w tym roku zagrają między innymi: Yannik Paul, Thorbjorn Olesen, Robert MacIntyre, Eddie Pepperell, Kiradech Aphibarnrat, Marcus Armitage, Jorge Campillo, John Catlin, Ross Fisher, Alex Fitzpatrick, Nicolai Højgaard, Jazz Janewattananond, Andrew Johnston, Matthew Jordan, Masahiro Kawamura, Mikko Korhonen, Robert Macintyre, Edoardo Molinari, Victor Perez, Antoine Rozner, Sami Välimäki, Daniel Van Tonder, Johannes Veerman, Matt Wallace, Paul Waring, Marc Warren, Andrew Wilson, Oliver Wilson, Jeff Winther, Chris Wood…

 

 

Zestawienie naszych transmisji:

Czwartek i piątek:

 DP World Tour: Portugal Masters – runda 1 (RE-LIVE) 17:30 – 19:30

PGA TOUR: Butterfield Bermuda Championship – runda 1 (LIVE) 19:30 – 22:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

Sobota:

Portugal Masters – runda 3 (LIVE) 15:00 – 19:00

Komentują: Mateusz Kniaginin i Kasia Nieciak.

Butterfield Bermuda Championship – runda 3 (LIVE) 19:30 – 22:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

Niedziela:

DP World Tour: Portugal Masters – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Komentują: Mateusz Kniaginin i Kasia Nieciak.

Butterfield Bermuda Championship – finał (LIVE) 18:30 – 21:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni