Jarosław Gaszyński /fotojaga.info

Polski Finał WAGC już za nami. Teraz czekamy na Finał Światowy, w Kuala Lumpur!  

W Polskim Finale World Amateur Golfers Championship 2017, na dwóch polach golfowych: Modry Las i Binowo Park, wystartowała niesamowita liczba 232 golfistek i golfistów, by rywalizować w sześciu grupach handicapowych, o zwycięstwo i awans reprezentacji Polski na światowy finał WAGC, który odbędzie się w dniach 18 – 25 listopada, na polach golfowych w Kuala Lumpur, w Malezji. Rywalizacja była bardzo zacięta, w perspektywie trzech dni liderzy zmieniali się w poszczególnych grupach handicapowych. Jak zwykle zdecydowała ostatnia runda, a nawet ostatnie dołki.

Niesamowite emocje, wielki stres, wspaniała organizacja, największy turniej, super atmosfera, prestiż, możliwość awansu do Światowego Finału – to powszechnie wypowiadane przez uczestników opinie o zakończonym w sobotę turnieju World Amateur Golfers Championship.

Już dni treningowe przed WAGC zapowiadały duże emocje. Większość osób zaplanowała rozegranie dwóch rund treningowych na obu turniejowych polach w Modrym Lesie i Binowie. Od początku tygodnia tworzyła się więc atmosfera turniejowa.

Pierwszy dzień zaskoczył bardzo małą liczbą rund poniżej par netto, a przecież wystartowało mnóstwo głodnych zwycięstwa golfistek i golfistów. Pogoda była wymarzona do golfa i do robienia dobrych wyników. Najprawdopodobniej ranga turnieju, ambicje sportowe i chęć jak najlepszego zagrania były tego powodem. Były jednak fantastyczne rundy. Najlepsza z nich to ta w wykonaniu Marcina Dudzińskiego (grupa hcp 6 – 10), który na polu w Modrym Lesie zagrał 68 uderzeń netto, uzyskując nieprzebraną, niczym nie skrępowaną ilość siedmiu (!) birdie. Trzy z nich ustrzelił na pierwszej, a cztery na drugiej dziewiątce, a jego karta wyników mieniła się imponującą gamą kolorów. Taki sam wynik, oczywiście netto,  tego dnia uzyskali Ireneusz Kwiatkowski (grupa hcp 21 – 25) i Danuta Freiher (grupa hcp 26 – 36). Niestety nikt z nich nie stanął ostatniego dnia na podium.

Po pierwszym dniu odbył się Festiwal Konkursów Sponsorskich, który dostarczył fantastycznej golfowej zabawy. Odbyło się 5 konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Wyjazd ze Scubaspa na Malediwy wygrał Kapitan Binowo Park Robert Piesik.

Drugiego dnia bardzo dobrze zagrał Grzegorz Zieliński (66 netto) i  reprezentanci Binowo Park:  Jacek Sykulski (67 netto), Włodzimierz Bryła i Szymon Olszewski (66 netto). Mimo tak dobrych wyników drugiego dnia, po raz pierwszy w historii turnieju WAGC nikt ze Szczecina nie zakwalifikował się do reprezentacji Polski na światowy finał.

Tradycyjnie, w piątkowy wieczór na polu w Binowie, odbył się bankiet i Wieczór Sponsorski wraz z ceremonią wręczenia nagród w kategorii Celebrytów. Przed bankietem, na dołku nr 18 odbył się konkurs Komu GroupNearest to the Pin– dla zwycięzców poszczególnych grup handicapowych klasyfikacji WAGC Grand Prix, czyli tych osób które zgromadziły najwięcej punktów rankingowych w całym cyklu turniejów eliminacyjnych. Uderzenie ze 100 metrów najlepiej wykonał Marek Więcek i w jego ręce powędrowała nagroda w postaci wyjazdu na pierwszy turniej eliminacyjny World Amateur Golfers Championship 2018 w Hiszpanii, w przyszłym roku, w marcu.  W kategorii Celebrytów zwyciężył Mariusz Czerkawski, który skutecznie odrobił stratę 3 uderzeń z pierwszego dnia i jednym uderzeniem pokonał Klaudiusza Sevkovica. Trzecie miejsce zajął Jerzy Dudek.

W trzecim dniu turnieju rozgrywanym już tylko w Binowie zadziałał cut, który spowodował, że wystartowało 50% najlepszych graczy netto w swoich grupach handicapowych. Najlepszy wynik  dnia, który jednocześnie stał się nowym rekordem życiowym oraz dał bilet na światowy finał WAGC do Malezji, uzyskał Rafał Majchrzak z Golf Park Józefów. Wynik 69 uderzeń brutto, 4 birdie i eagle prezentowały się naprawdę solidnie. Bardzo zacięta rywalizacja trwała w grupie hcp 0 – 5. Do samego końca o zwycięstwo walczyli Michał Poniż (75 brutto) i Filip Płaszczykowski  (73 brutto). Jednym uderzeniem ostatecznie wygrał Filip.

W pozostałych grupach awans do reprezentacji Polski wywalczyli:

Grupa 10,5 – 15,4            Wojciech Adamczyk

Grupa 15,5 – 20,4            Michał Muchajer

Grupa 20,5 – 25,4            Przemysław Kretowicz

Grupa 25,5 – 36,0            Agnieszka Sabaj

Celebryci                          Mariusz Czerkawski

 

W konkursach dodatkowych wygrali”

Konsalnet Longest Drive Kobiet w Modry Las      Marianna Duczmal

Konsalnet Longest Drive Mężczyzn w Modry Las               Mateusz Korzuch

Konsalnet Longest Drive Kobiet w Binowo Park                 Izabela Roman

Konsalnet Longest Drive Mężczyzn w Binowo Park           Leonard Gugała

 

Grupa CSV Closest to the Pin Modry Las                ErwinaKolasińska

Grupa CSV Closest to the Pin Binowo Park           Arkadiusz Majsterek

 

Światowe emocje już w listopadzie!

 

Pełne wyniki:

http://www.golfpgc.pl/index.php/h-wyniki-2017

 

Zdjęcia: Jarosław Gaszyński /fotojaga.info

Autor: WAGC

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni