POLKI ZAGRAJĄ W MISTRZOSTWACH EUROPY

 

Środowe starty Polek zaplanowane są na godzinę 12.52  – Maja i 11.57 – Dorota. Turniej zgromadził 144 zawodniczki z ponad 35 krajów Starego Kontynentu, w tym siódmą w rankingu WAGR Austriaczkę Emmę Spitz i Dunkę Amalie Leth-Nissen, dziewiątą w tej klasyfikacji. Łącznie 21 golfistek z grona uczestniczek to dziewczyny z pierwszej setki światowego rankingu amatorów.
Turniej potrwa cztery dni, po trzech rundach nastąpi CUT dla 60 najlepszych wyników oraz remisów.

 

Dorota Zalewska. German International Ladies Amateur Championship. Fot. Team Doris

Położone w lasach na wschód od francuskiej stolicy, Golf de St Germain, zostało zaprojektowane przez Harry’ego Colta sto lat temu. Obiekt często plasowany jest w TOP 10 francuskich pół i najlepszej dwudziestce Europy. Dziewięć razy miejsce to gościło Open de France, w którym w 1985 r. triumfował Seve Ballesteros.

 

 

Pole nam bardzo pasuje. Bardzo klimatyczne, parkowe, wąskie, o starym designie, ale świetnych, bardzo szybkich greenach. Ciekawostką jest to, że są na nim ślady starej trakcji kolejowej, która wiodła przez środek pola. Jesteśmy dobrze nastawione, celem przejście cuta, ale wyzwaniem będzie upalna pogoda, które mocno daje popalić” – opowiadała Zalewska.

 

 

Obie zawodniczki mają już za sobą starty w ME. Dorota to obecna mistrzyni Polski, w 2017 roku na szwajcarskim polu Lausanne GC stała się pierwszą Polką w historii, która awansowała do finałowej rundy tych zawodów. Maja to aktualna wicemistrzyni kraju, w 2020 roku w słoweńskim CUBO Golf zanotowała rundy na 78, 73 i 71 uderzeń, nie udało się jednak przejść cuta. Triumfowała wówczas Niemka Paula Schulz-Hanssen, która również w tym roku przystąpi do rywalizacji.

 

Maja Ambroziak, Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet 2020 w Słowacji. Fot. Sebastian Grudzień

W zeszłym roku, gdy czempionat Starego Kontynentu odbywał się w Royal Park I Roveri pod Turynem, Polskę reprezentowała Nicole Polivchak (Toya G&CC). Rundy na 72, 75 i 75 (łącznie +6) też nie pozwoliły na awans do finału. Wygrała Szwedka Ingrid Lindblad, wynikiem -12 po czterech dniach. Tytułu nie będzie bronić, bowiem ta aktualnie druga golfistka w WAGR startuje w tym samym czasie w Evian Championship zawodowego cyklu LET.

W czerwcu w Hiszpanii odbyły się mistrzostwa Europy mężczyzn. Zwyciężył w nich Włoch Filippo Celli. Cztery rundy w ośrodku Parador de El Saler koło Walencji zakończył z wynikiem -8. Drugie miejsce, z zaledwie uderzeniem więcej, wywalczył Duńczyk Rasmus Neergaard-Petersen, a trzecie Szkot Calum Scott z -6 na finiszu. Reprezentant Polski Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) po trzech dniach notował +21, a taki wynik nie pozwolił na awans do finałowej rundy.
Celli, dzięki wygranej, dostał prawo udziału w The Open, a w St. Andrews świetnie się zaprezentował. Był najlepszym amatorem turnieju, zajął dzielone 47. miejsce.

 

Livescoring TUTAJ

Zdjęcie: Team Poland 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni