Polki w Internationaux de France Dames Trophée Cécile De Rothschild

Reprezentacja Polek rywalizowała w międzynarodowych mistrzostwach Francji kobiet.

Do rywalizacji w rozgrywanym na polu Chiberta Golf Club turnieju Internationaux de France Dames Trophée Cécile De Rothschild przystąpiły: Maja Ambroziak (Mazury G&CC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) oraz Kinga Kuśmierska (Armada GC).

 

FINAŁ

Polska reprezentacja zakończyła zmagania w międzynarodowych mistrzostwach Francji kobiet. Najwyżej z biało-czerwonych uplasowała się Kinga Kuśmierska (Armada GC), wieńcząc Rothschild Trophy na dzielonej 14. pozycji. Na karcie po trzech rywalizacji na polu Chiberta Golf Club zapisała siedem uderzeń powyżej par (rundy na +1, +3, +3).

Cuta przeszła także Maja Ambroziak (Mazury G&CC), a wynik +12 dał jej miejsce 30. Do finału Internationaux de France Dames Trophée Cécile De Rothschild nie udało się awansować Kleopatrze Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) oraz Matyldzie Krawczyńskiej (Rosa Private GC).

Ogólnie, jestem usatysfakcjonowany z występu dziewczyn. Oczywiście szkoda, że nie wszystkie przeszły cuta, ale potrzebują po prostu więcej wiary w siebie. Kinga zagrała lepiej niż wskazują na to jej wyniki i naprawdę zabrakło odrobiny szczęścia, aby znaleźć się w TOP10 turnieju. Maja ładnie „odbiła się” po słabszej pierwszej rundzie. Te zawody pokazały mi, że nasze zawodniczki nie są daleko w tyle za europejską czołówką. Na pewno są bardzo młode, więc jeśli dalej będą się tak rozwijać to z wielką nadzieją patrzę w ich golfową przyszłość” – powiedział trener trener kadry Alvin Brasseaux.

Wygrała Szwajcarka Elena Moosmann, wynikiem -9.

 

więcej wkrótce – trwa zbieranie opinii uczestniczek wydarzenia 

 

RUNDA DRUGA

Przed niedzielnym finałem na placu boju pozostały Kinga i Maja. Kleo i Matylda nie przeszły przez cut, ustawiony na poziomie +11.

Z wynikiem -5 prowadzi Szwajcarka Elena Moosmann.

Najwyżej z Polek sklasyfikowana jest Kinga, zajmując po dwóch dniach pozycję dziesiątą, którą dzieli z Hiszpanką i Dunką. Po piątkowej rundzie +1, w sobotę dodała do wyniku +3.

Kinga Kuśmierska. Kleo Kozakiewicz, Matylda Krawczyńska, Francja. Fot. Alvin Brasseaux

Kinga Kuśmierska. Armada Golf Club. Fot. Mateusz Jadwiszczok

 

Znacznie lepszy drugi dzień miała Maja Amroboziak, która po pierwszej rundzie +8, w sobotę walczyła jak lwica. Maja zanotowała  rezultat +2, trafiając po drodze cztery birdie i przed finałem jest na pozycji T40.

Maja Ambroziak. Francja. Fot. Alvin Brasseaux

 

Kinga rozpoczyna finał o 11.24, a Maja o 9.34.

Kibicujemy!

LEADERBOARD

 

RUNDA PIERWSZA

Na prowadzeniu w turnieju wskoczyła Francuzka Vairana Heck, która w piątek zanotowała rundę -3, grając po drodze cztery birdie i bogeya. Na miejscu drugim są trzy zawodniczki, które zagrały PAR. Tuż za nimi jest szczęśliwa siódemka, z wynikiem +1.

W tym gronie znalazła się też Kinga Kuśmierska. Kinga miała dość szaloną rundę, notując pięć birdie, cztery bogeye i jednego doubla.

Kinga Kuśmierska. Fot: Armada Golf Club / Jakub Gustaw&Mirek Nocoń

Na pozycji T18, z wynikiem +3, jest Matylda Krawczyńska.

Kleo Kozakiewicz i Maja Ambroziak zanotowały +8 i plasują się na pozycji T56.

Kleopatra Kozakiewicz. Fot. Agnieszka Kozakiewicz

Pytany o pogodę i co działo się w polskiej ekipie pierwszego dnia, trener Al Brasseaux depeszował: Pogoda była idealna, a wyniki turniejowe całej stawki wyższe niż się spodziewałem. Naszym głównym problemem była dzisiaj gra na greenach. Dziewczyny są w dobrych nastrojach. Jestem pewien, że jutro będą kontratakować.  

Kibicujemy!

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Jak wspomniał obecny na miejscu z dziewczynami trener kadry Alvin Brasseaux pole koło Biarritz jest niezwykle wymagające.

To obiekt typu links, będący w świetnej kondycji, ale ekstremalnie wymagający. Sam turniej to bardzo prestiżowe wydarzenie. Udział w nim pomoże wskazać, w jakim miejscu europejskiej stawki plasują się nasze zawodniczki, co będzie wskazówką w przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw świata amatorek. Głównym celem we Francji jest przejście cuta. Wierzę, że którejś z naszych golfistek, jeśli nie wszystkim, uda się uplasować w pierwszej dziesiątce”– powiedział.

Na liście startowej widnieje 99 nazwisk, głównie francuskich, ale wystartują też golfistki m.in. ze Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch, Danii i Belgii.

Livescoring TUTAJ

Kibicujemy!

 

Zapowiedź: PZG/Anna Kalinowska

Zdjęcia z Francji: Alvin Brasseaux

Zredagowała i aktualizowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni