Matylda Krawczyńska. Fot. shots on the fairway

POLKI PO WYSTĘPIE W MISTRZOSTWACH HISZPANII

W pierwszym tygodniu marca trzy reprezentantki Polski – Matylda Krawczyńska, Kinga Kuśmierska i Maja Ambroziak – wystartowały w Copa S.M. La Reina 2022, czyli mistrzostwach Hiszpanii kobiet. Prestiżowy turniej wygrała 16-letnia Hiszpanka Cayetana Fernandez, po tym jak w finale pokonała Niemkę Charlotte Back.

Gospodarzem wydarzenia był Real Club Pineda w Sewilli.

Na turniej przyjechałyśmy dzień przed i grałyśmy tylko jedną rundę próbną, ponieważ to pole prywatne i nikt nie mógł trenować wcześniej, co było inne od moich wcześniejszych startów, gdzie zwykle mamy dwie rundy próbne. Tee time na 14:20, więc musiałyśmy wyciągnąć jak najwięcej z tej rundy i tak zrobiłam. Pierwszą rundę zaczynałam o godz. 13:20, więc miałam dużo czasu, aby odpocząć, a przed rundą nawet udało mi się zwiedzić Sewillę” – opowiadała Krawczyńska.

Matylda Krawczyńska. Fot. shots on the fairway

 

W pierwszej rundzie stroke play zagrała świetnie, notując -4. Drugiego dnia +4, zatem wynik na par plasował ją na T18. Na T52 plasowała się Kinga Kuśmierska, po rundach na +4 i +2, ale suma sześciu uderzeń powyżej par pozwoliła jej przejść przez cut.

Kinga Kuśmierska. Armada Golf Club. Fot. Mateusz Jadwiszczok

 

Do fazy match play nie awansowała niestety Maja Amroziak, po rundach na +7 i +5.

Maja Ambroziak, Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet 2020 w Słowacji. Fot. Sebastian Grudzień

Po stroke’u, sumą -7, prowadziła Paula Martin Sampedro, a późniejsza triumfatorka turnieju Cayetana Fernández Garcia-Poggio z -2 była na T12.

Na polu grało mi się bardzo dobrze. Dobrze puttowałam, spudłowałam niektóre fairwaye jednak potrafiłam to wyratować, więc rezultat -4 na takim polu był dla mnie dużym sukcesem. Na kolejnej rundzie chciałam dać z siebie wszystko, jednak nie wychodziło. Nie trafiłam krótkich puttów, więc nie dało się wyciągnąć zadowalającego wyniku. Tę fazę zakończyłam na par, a wiadomo – chciałabym wypaść lepiej” – wspominała Matylda.

Pierwszy mecz drugiej fazy miała z Norweżką Celine Brovold Sanne. Mimo zaciętej walki Polka uległa Skandynawce 3&1.

Byłam bardzo sfrustrowana, ponieważ naprawdę miałam dużą szansę z nią wygrać. Jednak turniej zapamiętam pozytywnie, bo udało mi się zaliczyć progres w porównaniu do zeszłego roku, gdy nie udało mi się przejść cuta. Liczę, że następny start w tym turnieju będzie jeszcze lepszy” – podkreśliła.

Matylda Krawczyńska. Golf Mad Junior Open 2022.

Cenne doświadczenie zebrała także Kuśmierska, mimo że w meczu uległ Hiszpance Julii Sanchez Morales 2&4.

Mój cel i założenie zostały osiągnięte. Przeszła cut, finalnie niestety przegrałam mecz z koleżanką z Hiszpanii. To była dla mnie ważna i potrzebna lekcja. Całe towarzystwo było na bardzo wysokim poziomie. Chciało się więcej, ale niestety muszę poczekać do następnego razu” – pisała na swoim instagramowym profilu.

Dokładne miejsca po fazie match play zostaną podane w środę, po wpisaniu przez organizatorów turnieju do systemu WAGR.
Livescoring dostępny jest TUTAJ

 

 

fotografia główna: Strzały na fairwayu

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni