Polki na Łotwie. Fot. Al Brasseaux

POLKI WALCZĄ W EUROPEAN TEAM SHIELD TROPHY

W środę Maja Ambroziak (Mazury G&CC), Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), Kinga Kuśmierska (Armada GC) i Nicole Polivchak (Toya G&CC) rozpoczęły rywalizację w European Ladies’ Team Shield Championship, które odbywają się na Łotwie.

Aktualizacja: Polki powalcza w sobotnim finale! #GoGirls!

Pierwszego dnia dziewczęta grały stroke play, a w czwartek, piątek oraz sobotę rywalizacja będzie już przebiegać w match play. Jak podkreślił trener kadry narodowej Alvin Brasseaux, celem jest miejsce na podium. Biało-czerwone to jedne z liderek zawodów – w ubiegłym roku krajowy team wywalczył srebro (wówczas zespół tworzyła Maja Ambroziak wraz z Dominiką Gradecką, Dorotą Zalewską i Marią Żrodowską). W 2019 r. Polki triumfowały.

Może być zdjęciem przedstawiającym uprawia sport i trawa

Polki rozpoczęły od mocnego uderzenia, prowadząc po rundzie stroke play, z łącznym wynikiem -6!
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „1 POLAND-6 POLAND -6 TOTALHOLES POLAND 2 R1 R1 LATVIA 3 -6 F 210 TURKEY 4 +11 F 227 UKRAINE 5 +13 F 229 6 +14 F 230 +19 7 F ESTONIA BULGARIA HUNGARY LUXEMBOURG 235 8 +24 F 240 +26 F 242 +26 F 242”

Tym razem areną rywalizacji jest Jurmala Golf Club, położone 20 km od centrum Rygi, blisko wybrzeża Zatoki Ryskiej Morza Bałtyckiego. 18-dołkowy obiekt projektowała firma J.Nicklausa.

Pole nie jest zbyt długie, ale fairwaye bardzo wąskie z mnóstwem hazardów na każdym dołku. Obiekt przygotowany przepięknie, w świetnej kondycji. Prognozy pogody wskazują na deszcz, więc ciężka przeprawa przed nami. Mamy bardzo młody, ale utalentowany zespół, więc z podekscytowaniem będę obserwował, co uda się osiągnąć w tym roku” – mówił szkoleniowiec.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Turnieje Shield Trophy dedykowane są dla krajów, w których golf dopiero się rozwija. Od drużynowych mistrzostw Europy różni je mniejsza liczba zawodników występujących w drużynie – w przypadku Shield Trophy są to 4 osoby.

Livescoring TUTAJ

fot. Alvin Brasseaux i PSGK

Źródło: PZG

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni