Fot. PZG

Polki na prowadzeniu.

Na Litwie trwa piąta edycja turnieju European Ladies’ Team Shield Championship. W zawodach na polu The V Golf Club Vilnius  udział bierze reprezentacja Polski. 

Tegoroczne mistrzostwa European Ladies’ Team Shield Championship zgromadziły 10 kobiecych drużyn, w tym Polskę. W biało-czerwonych barwach występują Dominika Gradecka (Gradi GC), Nicole Polivchak (Toya G&CC Wrocław), Dorota Zalewska (Binowo Park GC) oraz Maria Żrodowska (Tokary GC).

Pierwszego dnia zmagań rozegrana została kwalifikacyjna runda stroke play. Na podstawie uzyskanych wyników drużyny przydzielone zostały do koszyków meczowych. Rywalizacja w formacie match play potrwa do soboty.

Turnieje Shield Trophy dedykowane są dla krajów, w których golf dopiero się rozwija. Od drużynowych mistrzostw Europy różni je mniejsza liczba zawodników występujących w drużynie – w przypadku Shield Trophy są to 4 osoby. W rozgrywkach niedaleko Wilna walczyć będą również zespoły z Bułgarii, Grecji, Węgier, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Serbii oraz Ukrainy.

W ubiegłym roku reprezentacja Polski (występująca w tym samym składzie) zakończyła zawody European Ladies’ Team Shield Championship na trzecim miejscu.

***

Polki po rundzie strokeplay uplasowały się na pierwszej pozycji z ogromną, 17 – punktową przewagą nad zajmującą drugie miejsce Bułgarią! Na miejscu trzecim, z jednym uderzeniem straty znalazła się drużyna z Litwy.

Pierwszego dnia najlepiej poradziła sobie Dorota Zalewska, która z wynikiem (+1) zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za nią była Nicole Polivchak (+2). Na miejscu T6 znalazła się Dominika Gradecka, a na dziewiątym Marysia Żrodowska.

Trwa faza meczowa.

Livescoring: TUTAJ.

Źródło i fotos: PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni