Politechnika golfem owładnięta

W ubiegłą niedzielę na Lisiej Polanie odbył się Turniej o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, w którym wystartowało 69 golfem owładniętych graczy. 

Druga edycja imprezy rozgrywanej pod patronatem Polskiego Związku Golfa, a organizowanej przez WaWa Golf Club, we współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego PW, Samorządem Studentów PW, Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, zgromadziła 69 osób.

 

 

O Puchar Rektora, którym od czerwca jest prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, rywalizowano według klasyfikacji stableford netto z 3/4 handicapu, a dodatkowe nagrody rozdano w stroke play netto 0-18 oraz stableford netto dla graczy legitymujących się hcp z przedziału 18,1-36 oraz 36,1-54.

 

 

W chłodną, ale bezdeszczową niedzielę, spędzoną na polu najlepszą formę zaprezentował student SGH Damian Pietrzak. Puchar Rektora trafił w ręce reprezentanta i wychowanka WaWa GC, uczestnika zajęć z nauki golfa dla studentów.

 

 

Drugie miejsce zajął Tomasz Litwiniuk (Bydgoski KG), a trzeci był student Wydziału Mechatroniki PW Filip Budny (WaWa GC), który wygrał w kategorii stableford netto 36,1-54.

 

 

Stołeczna politechnika jest jedną z najbardziej aktywnych uczelni w Polsce, jeśli chodzi o propagowanie gry w golfa wśród młodych ludzi.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, golf, niebo, trawa, drzewo, buty, na zewnątrz i przyroda

 

To jedyna uczelnia w kraju, która pozwala zaliczać zajęcia wychowania fizycznego poprzez udział w regularnych zajęciach gry w golfa. Dzięki rozwijającej się sekcji może śmiało porównywać swoją ofertę sportową do innych uczelni technicznych z Europy” – mówi Łukasz Wenda z WaWa GC.

 

 

Studenci PW mogą korzystać z preferencyjnych warunków nauki gry w golfa w WaWa GC. To klub, do którego należy otwarty w 2017 roku driving range na Stadionie Syrenki.

 

 

Nieopodal głównej siedziby uczelni, w zielonej części Pola Mokotowskiego, przy rozgraniczającej Śródmieście od Mokotowa ulicy Batorego 10, można nie tylko zaliczać lekcje WF w ciekawy sposób, ale również korzystać z profesjonalnego szkolenia pod okiem licencjonowanych trenerów. W wybrane dni tygodnia stołeczni studenci mogą uczestniczyć w lekcjach z instruktorami. Chętni mogą ubiegać się o członkostwo w reprezentacji akademickiej.

 

 

Politechnika Warszawska – to publiczna politechnika założona w 1915 w Warszawie, z inicjatywy i w wyniku wieloletnich zabiegów Warszawskiego  Towarzystwa Naukowego, za zgodą gubernatora generała Hansa von Beselera. Jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. 

 

 

Pełne wyniki 2. Turnieju o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Zdjęcia: WaWa Golf Club

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni