Fot. Shots on the Fairway

Polacy walczą o awans.

W środę, na polu golfowym Rosa Private GC pod Częstochową sześcioosobowy skład reprezentacji biało-czerwonych rywalizować będzie w European Amateur Team Championship, Division 2.

Do reprezentacji rywalizującej w grupie kwalifikacyjnej powołani zostali

  • Jan Szmidt jr (Toya G&CC Wrocław),
  • Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC),
  • Jakub Urbański (Toya G&CC Wrocław),
  • Philipp Pakosch (Kalinowe Pola GC),
  • Jakub Matuszek (Opolski KG)
  • Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC).

Tegoroczna Dywizja 2 zgromadziła osiem drużyn z Belgii, Estonii, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji i Walii, dla których celem jest zajęcia któregoś z trzech czołowych miejsc. Tylko te dają awans i możliwość gry w najsilniejszej grupie w przyszłym roku. Finał odbędzie się w sobotę.

European Amateur Team Championship, Division 2 to czterodniowe zawody, które odbędą się na polu Rosa Private GC. Pierwszego i drugiego dnia golfiści zagrają w formacie stroke play, by  przez następne dwa rywalizować bezpośrednio w formacie match play.

Organizatorem zawodów jest Europejska Federacja Golfa oraz Polski Związek Golfa przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Amatorów rozgrywane są w dwóch dywizjach. 16 najlepszych drużyn starego kontynentu stoczy bój o tytuł mistrzowski w European Amateur Team Championship, które zostaną rozegrane w Niemczech.

Livescoring stroke play: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni