Alejandro Pedryc. Przesiep Open 2017 Fot. Kasia Nieciak

European Amateur Championship

W środę Michał Bargenda (Sobienie Królewskie GC), Franek Dudek (First Warsaw G&CC) i Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie GC) rozpoczynają rywalizację w European Amateur Championship. Turniej odbędzie się w Parnu Bay Golf Links w Estonii. 

 

Livescoring TUTAJ

 

Jako pierwszy grę rozpocznie Alejandro, o 8:50, następnie o 12:45 na pole wyjdzie Franek. Jako ostatni rywalizację zacznie Michał, o 15:24.

Franek Dudek. Fot. Sebastian Grudzień

„Pole jest bardzo ciekawe. Jeżeli chodzi o uderzenia z tee, to nie ma może dużo problemów, aczkolwiek greeny są bardzo pofałdowane i niektóre wyniesione. Jest też bardzo dużo bunkrów, gdzie jest dużo piasku, z którego ciężko się uderza. Myślę że trzeba będzie być zdyscyplinowanym, jeżeli chodzi o uderzenia na green i nie atakować każdej flagi, bo zrobienie potem up&down może być ciężkie. Czuję się dobrze, mam dobry plan, więc będzie to fajny tydzień!” – depeszował Pedryc.

Alejandro Pedryc. Przesiep Open 2017 Fot. Kasia Nieciak

Czołowi zawodnicy w Europie zgromadzą się na polu pod Tallinem, aby przez cztery dni rywalizować o tytuł najlepszego amatora Europy. Tylko 60 awansuje do sobotniej rundy finałowej, a jeden szczęśliwiec wraz z trofeum otrzyma zaproszenie na 151. The Open. Będzie to 36 edycja European Amateur Championship.

Michał Bargenda. Fot. Rafa Cabrera/Toro Tour

Ubiegłoroczny triumfator Włoch Filippo Celli wykorzystał zaproszenie najlepiej jak mógł i został także najlepszym amatorem The Open, aktualnie możemy zobaczyć go na arenach DP World Tour i Challenge Tour z niemałymi sukcesami. Na drugim miejscu w zeszłym roku finiszował Duńczyk Rasmus Neergaard-Petersen, który kilka dni temu debiutował w BMW International Open. Trzecią pozycję zajął kolega Pedryca z Texas Tech Szkot Calum Scott.

Źródło: PZG/Matylda Kuna

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni