Zdjęcie: Steve Dykes/Getty Images

Pojedynek orłów: Lewis, Jutanugarn, zagrały 64.

PHOENIX – Stacy Lewis i Ariya Jutanugarn, praktycznie zostawiły za sobą jedynie smugę dymu, w czwartkowej rundzie na Bank of Hope Founders Club.

Spiekły konkurencję na Wildfire Golf Club, dając imponujący pokaz umiejętności, podczas pierwszej rundy, którą grały razem.

Lewis i Jutanugarn, obie skończyły z wynikiem osiem poniżej par (64), by podzielić się prowadzeniem po pierwszej rundzie, nad Gee Chun, Sandrą Changkija oraz Katie Burnett.

Są tylko jedno uderzenie przed pięcioma zawodniczkami, w tym 56-letnią Juli Inkster.

Znów można było podziwiać dużo pięknych birdie na Wildfire Golf Club, polu, na którym w zeszłym roku Sie Young Kim wyrównała rekord LPGA w wyniku po 72 dołkach, dołączając do Anniki Sorenstam, z wynikiem 27 poniżej par.

Podczas czwartkowej rundy 10 zawodniczek zagrało 65, lub lepiej, a aż 68 zaczynało swój wynik sześćdziesiątką. W sumie 103 zawodniczki zagrały par lub lepiej.

Lewis kocha tradycję Founders Cup, sposób, w jaki honorują pionierów gry. Kocha również pole. Podczas swoich ostatnich czterech startów raz wygrała, dwukrotnie zajęła drugie miejsce i raz zremisowała na czwartej pozycji. Daje to jej dobre fundamenty, aby postarała się o swoje 12 zwycięstwo na LPGA, pierwsze od 33 miesięcy, gdy wygrała Walmart NW Arkansas Cup.

Lewis i Jutanugarn na zmianę „obijały chorągiewki”.

„Wszystkie trafiałyśmy putty”, powiedziała Lewis.

Lewis jeszcze bardziej roznieciła ogień, gdy trafiła eagle ze 136 jardów, na dziewiątym dołku.

„Ta dziewiątka żelazo poleciała idealnie”, powiedziała Lewis. „Miło było patrzeć jak wpada do dołka”

Jutanugarn zagrała eagle na 15 dołku, uderzając dwójkę żelazo 20 Stóp od dołka.

„Było dużo zabawy”, powiedziała Jutanugarn o grze u boku Lewis.

Wzajemnie się napędzały.

„Zawsze się przyjemnie gra z Ariyą, ponieważ można mieć pewność, że zobaczy się dobrą grę w golfa, oraz trafione putty”, powiedziała Lewis. „Niektóre z jej drivów i dwójek żelazo są naprawdę niesamowite. Bardzo przyjemnie mi się z nią gra, jest też niezmiernie miła.

 

Autor: Randall Mell | Tłum.: Jacek Gazecki

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni