Po problemach podczas rozgrzewki, DJ wycofuje się z Masters

AUGUSTA, Ga, – Dustin Johnson, wycofał się z gry w Masters.

Po przerywanej rozgrzewce, Dustin Johnson pokazał się na pierwszym tee, o 14.03 czasu wschodniego, lecz zamiast uderzyć, odszedł z turnieju.

„Zrobiłem wszystko, co mogłem, żeby zagrać. Nie czuję się na tyle dobrze, żeby w ogóle zacząć”, powiedział Johnson.

„Chciałbym grać, bardziej niż wszystko inne. Nie mogę nawet zrobić zamachu… to paskudne, chcę grać”.

Faworyt turnieju, poślizgnął się na schodach w domu wynajętym na ten turniej, w środę po południu i uszkodził lędźwiową partię pleców; nie było pewne, czy wystartuje w pierwszej rundzie.

Johnson, zwycięzca swoich trzech ostatnich turniejów PGA Tour i nr.1 w światowym rankingu, w czwartek rano przeszedł sesję terapii, około 90 minut przed przyjazdem na Augusta National, oraz przed swoim startem.

O 13, Johnson wyszedł na obszar treningowy, lecz szybko go opuścił, z powodu bólu w dolnej partii pleców.

Przez mniej niż 10 minut kontynuował terapię i następnie powrócił na driving range, aby poćwiczyć resztą kijów. Brat Johnsona i jego caddie, Austin, ustawił Johnsonowi piłki, a ten uderzył osiem Drivów i zakończył swoją rozgrzewkę.

Po treningu, Johnson stał przez 5 minut ze swoim trenerem swingu i Austinem, rozważając, czy ma grać. Johnson skonsultował to również z Fredem Ridleyem, członkiem komitetu sędziowskiego na Augusta National, przed skierowaniem się na pierwsze tee, pytając go, czy będzie mógł mieć rehabilitację bolących pleców w trakcie rundy, na którą dostał zgodę.

Ostatecznie Johnson wyszedł na pierwsze tee, zrobił kilka treningowych rozmachów, a następnie odszedł.

„Gram najlepiej w swojej całej karierze, a to jest jeden z moich ulubionych turniejów”, powiedział. „Co roku nie mogę się go doczekać. To strasznie słabe”.

DJ miał grać w ostatniej grupie tego dnia, wraz z Jimmy Walkerem oraz dwukrotnym zwycięzcą Masters, Bubbą Watsonem.

Autor: Jay Coffin; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni