Jaś Szmidt Foto: Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Sierra Polish Open: Szkot prowadzi, Jaś Szmidt najlepszym Polakiem!

Po pierwszej rundzie najbardziej prestiżowego w tym roku polskiego turnieju golfowego– Sierra Polish Open, prowadzi Szkot Chris Robb (67), który świetnie odnalazł się na coraz bardziej wymagającym polu w Pętkowicach! Karta wyników szkockiego lidera wyglądała bardzo przejrzyście. Składało się na nią bowiem: 5 birdie i 13 parów!

Doskonałą formą błysnął 22-letni amator, reprezentujący Toya Golf&CC- Jaś Szmidt, którego karta wyników prezentowała się jeszcze bardziej minimalistycznie. Jasiu zagrał z kolei: 2 birdie,  jednego eagla i 15 parów. Po świetnej rundzie zajmuje on drugie miejsce, wspólnie z Niemcami: Fabianem Beckerem i Saschą…Schmidtem.

Jaś pytany o to jak grało mu się z jego dobrym kolegą z Toya G&CC – Adrianem Meronkiem odpowiedział: „ Z Adrianem grało mi się świetnie. Naprawdę dawno temu mogliśmy zagrać wspólnie rundę turniejową, a że Adrian gra fantastycznie, to runda z nim zawsze jest prawdziwą przyjemnością!”

Zapytany, czy znany z naprawdę solidnego ”kropnięcia” Adrian, sporo go „przebija” , Jasiu ku mojemu zaskoczeniu, odparł: „ Jeśli chodzi o odległość uderzamy dosyć podobnie. Adrian gra jednak bałdzo, bałdzo prosto! U mnie bywa z tym różnie.”

Kolejnym Polakiem w stawce jest rewelacyjny reprezentant Tokary GC- osiemnastolatek – Kuba Dymecki, który z wynikiem 70 uderzeń, zajmuje pozycję T8.

Nasz eksportowy gracz, Adrian Meronk (71),  który w swoich dwóch ostatnich turniejach trzykrotnie łamał z niezwykłym polotem rekordy pola, uplasował się na spokojne „dzień dobry”, na pozycji T15.

Kolejne miejsca w stawce „Naszych” zajęli: Adrian Kaczała, Mateusz Gradecki (a), Maks Sałuda, Grzegorz Zieliński, Thomas Bosco-Ćwiok, Mateusz Jędrzejczyk, Martyn Proctor, Oskar Zaborowski, Andrzej Wierzba (a), Marcin Hejger, Kuba Ufnal, Marek Tymiński (a), Bruno Horst (a), Lech Sokołowski (a), Phillip Pakosch (a), Jan Piętka, Maks Biały (a) i Kamil Nowak (a).

W turnieju wystartowało w sumie 99 zawodników. Po poniedziałkowej drugiej rundzie nastąpi bezlitosny cut.  Pula nagród wynosi 30 000 euro.

W ubiegłym roku, podczas  LOTOS Polish Open, najlepszym graczem tych Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn był Hinrich Arkenau. Najlepiej z Polaków spisali się: Mateusz Gradecki i Jan Szmidt, zajmując ex aequo 16. miejsce.

Kolejnymi zawodami z cyklu Pro Golf Tour będą dwa turnieje w Niemczech, a we wrześniu cykl powróci do Polski i w Gradi Golf Club odbędzie się turniej Wrocław Open.

Druga runda może być dość nieprzewidywalna, ze względu na prognozowane przez dzień cały burze!

Trzymamy kciuki i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!  

Wyniki:  livescoring

Tekst: Kasia Nieciak

Foto: Dorota Kozakiewicz-Lejderman

 

PS

Więcej o historycznych poczynaniach Adriana Meronka: http://golfchannel.pl/?news=188765

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni