PGA Polska Championship – rozstrzygnięcia

W niedzielę na Lisiej Polanie odbył się ostatni ProAm z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour – PGA Polska Championship, a w poniedziałek rozgorzała rywalizacja w również ostatnim turnieju Order of Merit.  

W turnieju ProAm zwyciężyła drużyna Michała Guzowskiego w składzie Mirosław Brańka, Ireneusz Jarosz, Daniel Hiller, uzyskując wynik -20. Drugie miejsce ze stratą czterech uderzeń do zwycięzców uzyskali Jakub Ufnal, Kacper Pietrzak, Arkadiusz Pietrzak, Jakub Poręcki. Na trzeciej pozycji z wynikiem -14 uplasowali się Włodzimierz Kubiak, Robert Wikieł, Robert Moreń, Joshua McKelvie.

 

 

Oto jak wydarzenia opisuje kapitan zwycięskiej drużyny Michał: „ProAm PGA Polska Championship już drugi rok z rzędu okazał się bardzo pomyślny dla mojej drużyny. W 2019 roku udało nam się wywalczyć trzecie miejsce. W tym roku, z wynikiem -20 udało nam się wygrać ten turniej. Jest to również moje pierwsze zwycięstwo w turnieju organizowanym przez PGA Polska. Pogoda, która nas przywitała była iście golfowa, słońce, 20 stopni i przyjemny wiaterek. Atmosfera, wewnątrz flightu i w całym turnieju wspaniała, jak zawsze gdy turnieje organizuje PGA Polska. Moja drużyna na pewno na długo zapamięta świetne uderzenie Daniela, który na dziewiątym dołku, grając spod drzewek klasyczny bump & run z około trzydziestu metrów od flagi, miał lip-out na birdie.”

Nagrodę główną w klasyfikacji generalnej brutto dla amatorów, ufundowaną przez firmę Travel&Action -5 dni pobytu wraz z trzema green fee w Korineum Golf & Beach Resort zdobył Kacper Pietrzak.

W klasyfikacji amatorów brutto z wynikiem +6 zwyciężył Bogdan Bigus. Drugie miejsce ze startą czterech uderzeń zdobył Kamil Skudlarski, a na trzeciej pozycji z wynikiem +12 uplasował się Łukasz Skudlarski.

Wśród amatorów netto triumfował Daniell Hiller (-6), ze startą pięciu uderzeń na drugiej pozycji uplasował się Joshua McKelvie, a trzecie miejsce z wynikiem +1 zdobył Robert Moreń.

Najlepszą kobietą brutto została Monika Wacikowska, a najlepszą kobietą netto okazała się Kornelia Jasiuk. Najlepszym juniorem brutto został Leon Krawczyk, a netto Kacper Pietrzak.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty, na zewnątrz i przyroda, tekst „P A POLSKA”

 

W poniedziałkowych rozgrywkach dla zawodowców z wynikiem -2 zwyciężył Mike O’Brien, który brzmiał na bardzo zadowolonego z takiego obrotu sprawy w turnieju finałowym: „Dobrze było wreszcie zagrać  po trudnym sezonie. Planowałem występować więcej, ale byłem nękany kontuzjami tego lata. Jestem zadowolony z walki w turnieju Pro-Am z moim zespołem, dobrze się bawiliśmy i prawie wskoczyliśmy na podium. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, że byłem w stanie wykonać tak wiele dobrych strzałów w wietrznych warunkach. Trzymamy kciuki za pełny powrót turniejów w 2021 roku. Jeśli tak będzie na pewno będę grał w turniejach PGA”.

Na drugim miejscu ze stratą jednego uderzenia do zwycięzcy znalazł się Max Sałuda. Na trzeciej pozycji z wynikiem +1 uplasował się Dariusz Bobiński: Super format rozgrywek Pro-Am pozwala na poczucie drużynowego ducha walki. Do wyniku drużyny liczą się dwa najlepsze wyniki z dołka, co zmusza każdego do starania się do końca. Drużynowo nie poszło nam najlepiej, ale momenty były. 

 

 

Następnego dnia odbył się turniej indywidualny, którego już od dłuższego czasu nie mogłem się doczekać. Po pierwsze dlatego, że znam Lisią i czuję się pewnie na tym polu, a po drugie to ostatni turniej grałem na Mazurach, notując tam +1 i byłem ciekawy, czy to przypadek, czy już znalazłem sposób na siebie.

Przed rundą rozmawiałem z kolegą i powiedziałem, że chciałbym zagrać trzy birdie… i udało się. Powtórzyłem wynik z Mazur i już nie mogę doczekać się kolejnych starć”.

Po turnieju PGA Polska Championship został wyłoniony również zwycięzca rankingu Order of Merit. Z wynikiem 2060 punktów, drugi rok z rzędu zwyciężył Max Sałuda. Drugi był Oskar Zaborowski, a trzeci Grzegorz Zieliński. Na miejscu czwartym uplasował się, występujący głównie w turniejach zagranicznych – Mateusz Gradecki.

Oto jak cały cykl oraz swoje występy maksymalnie wyczerpująco podsumował Max: „Zakończyliśmy bardzo udany cykl turniejów Alior Bank PGA Polska. Cykl pierwotnie planowany na pięć turniejów, z przyczyn oczywistych skrócony został do trzech. Frekwencja dopisała na każdym turnieju i zanotowaliśmy rekordowe zainteresowanie amatorów, co tylko pokazuje chęć kontaktu i nauki od wykwalifikowanych zawodowców. Polska ma potencjał na organizacje takich turniejów na każdym polu golfowym!

Co do naszych turniejów zawodowych Order of Merit to przeformatowane one zostały na jednodniowe turnieje bez oficjalnej puli nagród, tak aby dać szansę studentom zaliczyć egzamin z wymaganego poziomu gry kursów trenerskich PGA, a aktywnym członkom dać szansę porywalizować w rankingu Order of Merit i wyłonić zwycięzcę. Szczęśliwie zostałem nim ja.

 

 

Był to dla mnie bardzo szczególny sezon. Nie miałem czasu na własne treningi golfowe, oprócz wczesnoporannych treningów na siłowni, z czego, dzięki social mediom, już jestem znany chyba na całą Polskę 😉. Niemniej doświadczenie uzyskane w poprzednich latach pozwoliło mi zagrać jeden z lepszych sezonów. Ze średnią wyników równo 71.0 wygrałem mój ukochany turniej Szczecin Open oraz pobiłem rekord pola w Mazury Golf & Country Club. Chyba brak treningów i samej gry na polu mocno wpłynął na mentalne podejście do gry turniejowej. Bezgraniczna radość z każdego uderzenia i samego pobytu na turnieju daje ogromną satysfakcję i bonus w postaci lepszego czucia gry, zwłaszcza krótkiej, gdzie potrzebna jest kreatywność. Śmiałem się w duchu, kiedy zauważyłem na ostatnim turnieju, że na greenach nie mogłem doczekać się swojej kolejki. Zupełnie jak junior. Takie nastawienie bardzo pomaga!”

W lipcu Max zagrał imponujące 65 uderzeń w Naterkach, z białych tee. Poprzedni rekord pola Mazury Golf&Country Club – 67, należał do Szweda Henrika Engdahla i wykręcony został z czarnych tee, które obecnie nie funkcjonują.

 

#Gratulacje dla zwycięzców, organizatorów i uczestników turniejów Alior Bank PGA Polska Tour!

 

 

Wyniki ProAm: TUTAJ

Livescoring Turnieju Głównego: TUTAJ

Zdjęcie główne i zwycięzcy Pro Am: shots on the fairway

Pozostałe zdjęcia: FB Maxa i Darka

Depeszowali: Mike O’ Brien, Max Sałuda, Darek Bobiński, Michał Guzowski

Źródło: Angie Eratowska / PGA Polska

Rozbudowała i zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni