Grzegorz Zieliński. Fot: Shots on the fairway

Grzegorz Zieliński triumfuje w Inter Parts Open

Grzegorz Zieliński, z wynikiem -2, zwycięża w turnieju Inter Parts Open z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour. To jego pierwsze zawodowe zwycięstwo, w Mazury Golf &Country Club, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki golfowe!

Jak opisuje to sam Grzegorz, znany w latach juniorskich jako „Tiger Łódź”: „Pole golfowe na Mazurach jest dla mnie szczególnym miejscem. To tu w 1998 roku zacząłem swoją przygodę z golfem i też tutaj przez wiele lat przyjeżdżaliśmy całą rodziną na grę w golfa. Mieszkając w Łodzi w tamtych czasach nie mieliśmy pola więc byliśmy przez wiele wiele lat członkami w Naterkach, gdzie w każdy weekend graliśmy. Można powiedzieć że oba pola, to stare i to nowe, znam od podszewki. Tutaj też, jako 13 – latek, zagrałem swoją pierwsza siódemkę i to w dodatku w Mistrzostwach Polski Juniorów. Wygrana mojego pierwszego zawodowego turnieju tutaj znaczy dla mnie wiele – w tym miejscu zaczęła się cała moja golfowa przygoda!”

Drugie miejsce ze stratą dwóch uderzeń do lidera zdobył Kamil Tatarczuk, na trzeciej pozycji, z wynikiem +6, uplasował się Brian Messing.

Wśród amatorów w kategorii strokeplay brutto zwyciężył Bogdan Bigus, drugie miejsce zdobył Cezary Łosko, na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Skóra.

Najlepszym Amatorem netto został Jakub Czarzasty, na drugiej pozycji uplasował się Jan Wasilewski, natomiast trzecie miejsce należało do Krzysztofa Przeździeckiego.

W kategorii kobiet brutto najlepsza okazała się Zofia Wójcik, a najlepszą kobietą netto została Joanna Borkowska.

W turnieju Pro-Am, poprzedzającym turniej główny zwyciężyła drużyna Michała Guzowskiego w składzie Mirosław Brańka, Daniel Hiller, Łukasz Nowatkowski, uzyskując wynik -36. Na drugim miejscu ze stratą dziesięciu uderzeń do zwycięzców uplasowali się Brian Messing, Aneta Mościcka, Kamil Mianowski i Artur Waliszewski. Trzecie miejsce z wynikiem -22 zdobyli Martin Hejger, Zbigniew Kozłowski i Krzysztof Zdeb.

Wyniki znajdują się tutaj

Zapowiedź turnieju: golfchannel.pl/?news=inter-parts-open-21

Kolejny turniej z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour – Gradi Invitational odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia, na polu Gradi Golf Club.  Zapisy wkrótce.

Źródło: PGA Polska/Angie Eratowska

Zdjęcie główne: shots on the fairway

Depeszował: Grzegorz Zieliński