Zdjęcie: Marianna Massey/Getty Images

Kolejne wzruszające zwycięstwo

O pierwszym, wzruszającym i długo wyczekiwanym zwycięstwie Kevina Chappell’a…

Kevin Chappell sprawił, że finałowa scena na Valero Texas Open dostarczyła ogromnych emocji, po tym jak jego ostatni putt na birdie wpadł do 72 dołka. To nie był turniej Wielkiego Szlema, lecz radość Chappella była prawie tak samo wybuchowa, jak pierwotny okrzyk Sergio Garcii po wygraniu Masters dwa tygodnie temu. Emocje Chappella, tak samo jak w przypadku Garcii, przebiły się przez wszystko. Garcia nie wygrał żadnego z 73 turniejów Wielkiego Szlema, w których brał udział, aż wreszcie wygrał na Augusta National.  Chappel brał udział w 179 turniejach PGA TOUR, zanim odniósł pierwsze zwycięstwo.

O Chappellu nieprzestającym walczyć pomimo tak wielu zmarnowanych szans…

Możliwe, że Kevin Chappell myślał, że jego moment nigdy nie nadejdzie. Po tym, jak tyle razy był tak blisko zwycięstwa (cztery razy na drugim miejscu na PGA TOUR w 2016, w tym dwie przegrane z Jasonem Dayem na Florydzie)– mógł stracić nadzieję.

To było pytanie z tylko jedną odpowiedzią, która w końcu nadeszła w niedzielę na Valero Texas Open. Gdy po 71 dołkach remisował z Brooksem Koepką, Chappell trafił birdie z 3 metrów, aby wygrać pierwszy tytuł na PGA TOUR w swoim 180 starcie i tym samym, zakończył wszelkie wątpliwości raz na zawsze. – Rex Hoggard

O Tonym Finau, który stracił szansę w niedzielę…

Tłumacz: Jacek Gazecki

TOP
Partnerzy oficjalni