Puchar Narodów Europy. Fot. Sebastian Grudzień

Świetny występ w Pucharze Narodów Europy

W sobotnie popołudnie zakończyła się rywalizacja Pucharu Narodów Europy na andaluzyjskim polu Real Club de Sotogrande. W klasyfikacji indywidualnej kobiet trzecie miejsce zajęła Kinga Kuśmierska (Armada GC). Polki uplasowały się na piątej pozycji, a męska część krajowej reprezentacji na 16.

Triumf Hiszpanek i Anglików

W zespołowej klasyfikacji kobiet najlepiej poradziły sobie Hiszpanki. Za nimi sklasyfikowały się Finki i Niemki. Biało-czerwone, startujące w składzie: Kinga Kuśmierska, Matylda Krawczyńska (Śląski KG) oraz Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) zakończyły rywalizację z łącznym wynikiem +26.

Pośród męskich drużyn najlepszy rezultat uzyskali Anglicy. Na drugim miejscu finiszowali Włosi, a na trzecim Hiszpanie.

Kinga trzecia!

Najlepszy rezultat wśród kadrowiczów uzyskała Kinga Kuśmierska. Czterodniowy turniej zakończyła na dzielonym trzecim miejscu w indywidualnej klasyfikacji kobiet z wynikiem +7 (69, 72, 79, 75). Po czwartej rundzie Hiszpanka Rocio Tejendo Mulet i Finka Katri Bakker znalazły się na pierwszym miejscu z wynikiem +4. Po niesamowitej siedmiodołkowej dogrywce Finka uległa i to Tejedo Mulet podniosła trofeum. Trzecie miejsce Polka podzieliła z Hiszpankami Andreą Revueltą Goicoecheą i Anną Canado Espinal.

Podczas dwóch pierwszych dni miałam mocne irony i cały czas byłam niedaleko flagi, więc nawet gorszy putt kończył się parem. Eagle podczas pierwszej rundy na pewno dodał mi pewności. Zaskoczyła mnie także gra driverem, bo nie spodziewałam się, że okaże się on moją mocną stroną. Podczas dwóch ostatnich dni miałam świetną krótką grę, która pozwoliła mi na dobry wynik. Od początku roku czułam, że gram lepiej niż w zeszłym sezonie, ale to były pierwsze rundy gdzie było to zdecydowanie widać po wyniku. To zawsze cieszy – podsumowała swój występ Kinga.

Na miejscu 21. rywalizację zakończyła Matylda Krawczyńska, z łącznym wynikiem +23 (75, 79, 77, 80). Kleo Kozakiewicz z pięcioma uderzeniami więcej (75, 84, 81, 76) uplasowała się na 28. pozycji.

Okiem trenera

Wśród Polaków najwyżej uplasował się Antoni Hawkins (Rosa Private GC), dokładnie na 55. miejscu z wynikiem +26 (75, 73, 80, 86). Na pozycji 66. rywalizację zakończył Maciej Janusiewicz (Śląski KG), notując rundy 78,79, 85, 87 (+41). Trzy uderzenia więcej zapisał Tristan Kolasiński (Binowo Park GC) i tym samym uplasował się na miejscu 68. Jan Branicki (Kalinowe Pola GC) zakończył walkę na 71. pozycji z wynikiem +52.

Trener Sebastian Grudzień tak podsumował występ swoich podopiecznych:

Był to nasz pierwszy występ na tym turnieju i myślę, że debiut możemy zaliczyć do udanych. Dziewczyny spisały się znakomicie i w klasyfikacji drużynowej zajęły 5 miejsce. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, chociaż nie ukrywamy ze był apetyt na więcej. Bardzo chcieliśmy się załapać do pierwszej trójki i finalnie zabrakło bardzo niewiele.

Indywidualnie fenomenalny turniej zagrała Kinga, która ukończyła zawody na dzielonym trzecim miejscu. Przez dwie pierwsze rundy była nawet liderką turnieju. Trochę słabiej poszła jej trzecia runda, ale mimo to ostatniego dnia i tak zagrała w finałowej grupie i do końca liczyła się w walce o zwycięstwo. Biorąc pod uwagę rangę turnieju i poziom rywalizacji myślę, ze można powiedzieć, ze jest to jej życiowy sukces. Gratulacje dla niej i pozostałych dziewczyn, które po raz kolejny udowadniają, ze zawodniczki z Polski mogą bez żadnych kompleksów walczyć o czołowe miejsca w najmocniejszych turniejach w Europie.

Słabiej niestety wypadli chłopcy. Nieźle spisali się w pierwszej rundzie i wydawało się, ze dalej będzie tylko lepiej. Od drugiego dnia jednak pole pokazało pazur i chłopcy nie poradzili sobie z warunkami. Super szybkie i twarde greeny w połączeniu z mocnym wiatrem sprawiały, ze każde uderzenie było wielkim wyzwaniem, a najmniejsze pomyłki były nieraz bardzo kosztowne. Znowu cenna lekcja i doświadczenie, ale tez rozczarowanie. Naszych chłopaków stać na dużo lepsze wyniki, cały czas jednak się spalają w rywalizacji międzynarodowej.

Indywidualnie wśród kobiet trzecia była Kinga Kuśmierska, Polki uplasowały się na piątej pozycji, a męska część krajowej reprezentacji na 16.

 

 

Pełne wyniki TUTAJ

Źródło: Matylda Kuna
Zdjęcia: Sebastian Grudzień

 

Zredagowała i wypowiedź Sebastiana dodała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni