Mateusz Gradecki. fot. Strzały na fairway’u

Pietzsch na prowadzeniu. Gradi zaatakował

Niemiec Dominik Pietzsch jest wciąż na prowadzeniu Gradi Polish Open by Emeralld ligi Pro Golf Tour. Do rywalizacji w podwrocławskim Brzeźnie przystąpiło 122 golfistów z 20 krajów, a zawody są pierwszym turniejem ligi Pro Golf Tour, po przestoju związanym z epidemią koronawirusa. Awans do finałowej rundy wywalczyło trzech Polaków – Mateusz Gradecki, Philipp Pakosch (AM) oraz Maksymilian Sałuda.

Dominik Pietzsch po pierwszej świetnej rundzie, w której wyrównał rekord pola przechodząc je w 60 uderzeniach (-10), drugiego dnia zanotował rundę 65. Z łącznym wynikiem (-15) plasuje się na czele stawki, z niewielką przewagą nad konkurentami. Szwajcar Marco Iten w słoneczny czwartek „równał do rekordu”. Na karcie zapisał (-10), a łącznym wynikiem -14 (66, 60) zajmuje aktualnie drugą pozycję. Na trzeciej, z sumą -13, są współlider po pierwszym dniu – Szwajcar Jeremy Freiburghaus (60, 67) oraz Francuz Julien Brun (61, 66).

 

 

Najwyżej spośród uczestniczących w turnieju Polaków plasują się Mateusz Gradecki oraz Philipp Pakosch (AM, Sobienie Królewskie G&CC), którzy z wynikiem -2 zajmują trzydziestą pozycję, którą dzielą jeszcze z dwoma Niemcami, Czechem i Islandczykiem.

„Gradi” po wczorajszej rundzie na par, w czwartek potrzebował tylko 66 uderzeń, co było wynikiem dnia w polskiej ekipie. Pakosch do 70 „strzałów” na karcie dopisał 68.

Cuta przeszedł też Max Sałuda (71, 69), grając imponujące cztery birdie na czterech ostatnich dołkach, komentując to w następujący sposób na swoim Facebooku: ’Życie golfowe jest pełne niespodzianek🤹‍♂️. Kolejny przykład jak 🧠 wpływa na grę. Chwila „pomyślunku”, obrania nowego 🎯 i ostatnie 4 dołki, 4x birdie na Polish Open 2020 żeby rzutem na taśmę dostać się do finałów. Nie piszę tego jako osiągniecie. Piszę żeby podzielić się tym jak istotne jest granie do końca, pozytywne myślenie, wiara w swoje kompetencje czy pełne zaangażowanie do podjętej decyzji o danym uderzeniu. Wartości po stokroć istotniejsze niż technika, nowy swingu, nowy Driver, lewy łokieć prosty i trzymanie głowy w impakcie z piłką. Nie zapominajmy o tym!’

 

https://www.facebook.com/107316169314953/videos/224663668726922/

 

W piątek finałowa runda.

#Kibicujemy

 

LIVESCORING GRADI POLISH OPEN BY EMERALLD TUTAJ

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

fot. Strzały na fairway’u

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

POLSKI GOLF
Partnerzy oficjalni