Pierwsze opinie o polu na Wells Fargo są bardzo pochlebne

Po raz pierwszy w swojej czternastoletniej historii, Wells Fargo Championship nie odbędzie się na polu Quail Hollow Club w Charlotte, lecz na Eagle Point Golf Club w Wilmington. Opinie na temat nowego pola są bardzo pochlebne. Zmiana została wymuszona faktem przyznania Quail Hollow organizacji turnieju PGA Championship w sierpniu.

 

Carl Pettersson, członek klubu na Eagle Point, powiedział niedawno, że warunki na polu zaprojektowanym przez Toma Fazio zaimponują graczom. Hudson Swafford odwiedził to pole w celach rozpoznawczych i stwierdził, że jego stan może być porównany jedynie z Augusta National.

 

„To świetne pole golfowe i bardzo przyjemnie się na nim gra” – powiedział Harris English, który dołączył do Swafforda, Briana Harmana oraz Pattona Kizzire na dwudniową sesję treningową w poprzednim tygodniu. „Nie ma źdźbła trawy, które nie jest na swoim miejscu. To sprawiło, że chciałem zostać tam dłużej niż dwa dni”.

The Wells Fargo Championship, ma powrócić na Quail Hollow w 2018 roku, lecz jest szansa, że ponownie odbędzie się na Eagle Point w 2021, kiedy Quail będzie gospodarzem Presidents Cup.

Autor: Rex Hoggard; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni