Thomas Bosco-Cwiok. Polish Open. Fot: Shots on the fairway/PGA Polska

Pierwsza runda Polish Open pod znakiem zatrważająco niskich wyników!  

Zupełnie niesamowite rezultaty osiągane są w Gradi Golf Club, podczas Polish Open, będącego w tym roku częścią ligi Pro Golf Tour. Po pierwszej rundzie prowadzi Francuz Franck Daux, który na pierwszych dziewięciu dołkach zagrał nieprawdopodobne siedem uderzeń poniżej par, grając tam tylko dwa pary!

W całej rundzie ustrzelił dziewięć birdie i zakończył ją z wynikiem (-8). Prowadzi jednak tylko jednym uderzeniem przed Portugalczykiem Tomasem Gouveią. Tomas z kolei, w swojej również raczej imponującej rundzie, ustrzelił tylko o jedno birdie mniej.

Trzecią pozycją, z wynikiem (-6) dzieli się dwóch graczy: Szkot Craig Howie oraz Polak Thomas Bosco-Cwiok!

Thomas ostatnimi czasy jest w życiowej formie. Tydzień temu, w fantastycznej trzydołkowej dogrywce zwyciężył w AMC Aviation PGA Polska, z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour, gdzie pokonał Czecha – Tadeasa Sedlacka. Powiedzieć, że była to zacięta dogrywka, to nic nie powiedzieć. Starły się w niej wówczas wyniki: birdie, birdie, birdie vs birdie, birdie, par!

W pierwszej rundzie Polish Open, Thomas również nie stronił od birdie, których było w sumie siedem. Na pierwszej dziewiątce zagrał ich cztery, a całość ozdobił również eaglem! Reszta to nudne cztery pary i zupełnie niepoważne (-6) na pierwszej dziewiątce!

Mateusz Gradecki – aktualny lider rankingu Pro Golf Tour, z wynikiem (-3) zajmuje dzielone z piętnastoma (!) graczami miejsce piętnaste. W tej grupie jest również inny reprezentant PGA Polska – Maks Sałuda.

Jak na gorąco relacjonował członek PGA Polska Filip Naglak – dyrektor Polish Open z ramienia Gradi Golf Club, dyrektor sportowy tamże, oraz caddy Mateusza na wybranych turniejach Pro Golf Tour: „Gradi grał dobrze, jednak słabo puttował. Stąd tylko (-3). ”

Jak podkreślał Filip – kiedyś świetny lekkoatleta, specjalista od biegu przez płotki, w turnieju występuje również złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atenach – najlepszy wieloboista w historii, pierwszy człowiek, który złamał niebotyczną granicę dziewięciu tysięcy punktów w dziesięcioboju – Czech Roman Sebrle, który sprawdza się w nowej roli – zawodowego golfisty. Roman zagrał 78 uderzeń w pierwszej rundzie i czeka go poważna batalia w rundzie drugiej, jeśli myśli o przejściu przez cut, który aktualnie wynosi (-1)

 

 

W Polish Open gra w sumie szesnastu Polaków, z czego aż dziewięciu reprezentantów PGA Polska.

 

Trwa runda druga. Trzymamy kciuki za Polaków i za kolejne baaardzo niskie rundy!

 

Wyniki śledzimy tutaj: https://www.progolftour.de/livescoring.html

Galeria zdjęć na Facebooku: https://web.facebook.com/pg/PgaPolska/photos/?tab=album&album_id=1072806136177713

 

Napisała: Kasia Nieciak

Fot: Shots on the fairway/PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni