Kevin Chappel. CIMB Classic. Kuala Lumpur. 02.11.2014. EPA/AZHAR RAHIM Dostawca: PAP/EPA.

PGA TOUR wędruje do Teksasu.

PGA TOUR przenosi się w tym tygodniu z Karoliny Południowej do Teksasu, gdzie rozegrany zostanie Valero Texas Open. Głodnych zwycięstwa 156 graczy, zmierzy się ze sobą na polu The Oaks Course, na TPC San Antonio. Na zwycięzcę oprócz trofeum i czeku na pokaźną kwotę, oczekuje również 500 punktów FedExCup, oraz para butów kowbojskich. Maskotką turnieju jest zwariowana kózka Faaaable, która  wprowadza sporo zamieszania w spokojną zazwyczaj okolicę, podobno również pomagając w utrzymaniu pola.

Początki turnieju sięgają 1922 roku, kiedy po raz pierwszy rozegrano Texas Open. Turniej w swojej historii wędrował po różnych polach, jednak zawsze rozgrywany był w okolicy San Antonio. Jest szóstym, najstarszym, zawodowym  turniejem na świecie, trzecim najstarszym na PGA TOUR i najstarszym rozgrywanym zawsze w tym samym mieście. Zawsze uważany był za turniej, gdzie bardzo niskie wyniki nie były rzadkością.

Od 2002 roku sponsorem tytularnym turnieju jest Valero Energy Corporation. W 96 –letniej historii turnieju na liście zwycięzców nie zabrakło wielkich nazwisk. Zwyciężali tutaj między innymi: Walter Hagan, Byron Nelson, Ben Hogan, dwukrotnie Sam Snead, Jack Burke, Jr., trzykrotnie z rzędu (!) Arnold Palmer, Chi-Chi Rodríguez, dwukrotnie Ben Crenshaw, Lee Trevino, Corey Pavin, Nick Price, dwukrotnie Zach Johnson, trzykrotnie Justin Leonard i Adam Scott.

Turniej rozgrywany jest na polu The Oaks Course dopiero od 2010 roku. TPC San Antonio to kompleks golfowy składający się z dwóch pól: AT&T Canyons Course – dzieła Pete Dye’a i właśnie AT&T Oaks Course – zaprojektowanego przez Grega Normana, we współpracy z Sergio Garcią! Oba pola posiadają nobilitującą etykietkę TPC – Tournament Players Club.

Rok temu, na polu The Oaks Course zwyciężał Kevin Chappell – wreszcie  po sześciu drugich miejscach, zdobywając swoje długo oczekiwane, pierwsze trofeum na PGA TOUR. Chappel przystąpił do rundy finałowej z jednym uderzeniem przewagi, odpierając w niedzielę wściekłe (-7!) ataki Brooksa Koepki. Nadzieje Brooksa pogrzebał ostatecznie trafiony przez Kevina putt na birdie, na osiemnastym dołku.

 

W tym roku zagrają między innymi: Sergio Garcia, Jim Furyk, Martin Kaymer, Shubhankar Sharma, Ernie Els, Retief Goosen, Bill Haas, Zach Johnson, Hunter Mahan, Jhonattan Vegas, Nick Watney …

Według prezentowanych przez PGA TOUR – Power Rankings, dziesiątka faworytów jest następująca: 1. Charley Hoffman 2. Matt Kuchar 3. Luke List 4. Sergio Garcia 5. Brendan Steele 6. Billy Horschel 7. Ryan Moore 8. Adam Scott 9. Kevin Chappell 10. Jimmy Walker

Transmisje Valero Texas Open w Golf Channel Polska:

Czwartek i piątek – od 21.30

Sobota i niedziela – od 19.00.

Komentują dynamicznie: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni