Fot: PGA Polska

PGA Polska Short Game Championship

Zakończyła się już siódma edycja turnieju PGA Polska Short Game Championship by Winterhalter. Tegorocznym zwycięzcą został Martin Hejger, drugie miejsce zdobył Sławomir Pawliński, a na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Ufnal.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

Oto jak opisuje swoją wygraną Martin: „Prawie nie zagrałem w PGA Short Game Championship bo miałem zaplanowanych trochę lekcji w sobotę. Kilka osób odwołało jednak zajęcia więc potraktowałem to jako znak, że powinienem zagrać. Okazało się, że była to dobra decyzja. Pierwsze 36 dołków zagrałem na – 6. Świetnie puttowałem, a wynik wystarczył na to, żebym zagrał w lider flight razem z Kubą Ufnalem, Michałem Kołubcem i Sławkiem Pawlińskim. Sławek pokonał Kubę, a ja Michała. Runda finałowa ze Sławkiem była bardzo zacięta i pełna emocji. Mniej więcej do dwunastego dołka był remis. Udało mi się zrobić dwa birdie pod rząd na 2up, potem Sławek nieco odrobił stratę przez mojego bogeya. Byłem 1 UP na dwa dołki do końca i na szczęście trafiłem ładny birdie z trzech metów. Sławek nie trafił swojego i wygrałem 2&1, a reszta jest historią. Minęło już trochę lat od mojego ostatniego sukcesu w 2005 roku podczas Audi Pro Am Tour w Naterkach. Bardzo cieszę się, że nadal mam głowę do wygrywania”.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

Grający z nim w grupie finałowej, nieco rozczarowany obrotem sytuacji Kuba „Prezes” Ufnal tak podsumowuje swoje i kolegów zmagania: „Pogoda dopisała :-). Chciałem wygrać jak zawsze, zamiotłem w pierwszej rundzie stroke play na -8, ale w pierwszym meczu niespodziewanie aczkolwiek bardzo spektakularnie ćwiknął mnie Sławek Pawliński 4&3 i pozostało mi jedynie zwyciężyć z Michałem Kołubcem w meczu o trzecie miejsce, co mi się zresztą udało 2&1. Wygrał ze Sławkiem, a zarazem cały turniej Martin Heiger z wynikiem 2&1. Gratulacje”.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

Wśród amatorów najlepszy był Paweł Olędzki. Drugie miejsce zajął Radosław Bajor, a trzecie, podobnie jak w ubiegłym roku, Konrad Zygarski.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

Podczas rozgrywek dwukrotnie trafiono Hole in One! Pierwszy, na dołku nr 1. należał do Przemysława Grudzińskiego. Kolejny, tym razem na dołku numer trzy trafił Radosław Bajor.

Przemek z humorem komentował swój sukces: „Dwa razy Hole in One na jednym polu golfowym w życiu to dużo… Powoduje to uśmiech na twarzy, zwłaszcza jak gra się z najlepszymi ;-)”

 

 

Turniej składał się z dwóch rund stroke play, po których wyłoniona została drabinka kwalifikacyjna. Następnie zawodnicy rozegrali dwie rundy match play.

Rywalizacja tradycyjnie toczyła się w Golf Park Józefów – 6-dołkowym polu, które doskonale nadaje się do sprawdzenia umiejętności krótkiej gry, znajdującym się na malowniczym terenie należącym do kompleksu Holiday Inn, zaledwie 20 km od centrum Warszawy.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

W tym roku pula nagród wynosiła 4.000 zł, a jej głównym fundatorem była firma Winterhalter. Amatorzy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Winterhalter, Golf Park Józefów oraz PGA Polska. Podziękowania dla gospodarza turnieju – Golf Park Józefów oraz głównego sponsora – firmie Winterhalter.

 

Opublikowany przez Golf Park Józefów Niedziela, 4 października 2020

 

Obszerna fotorelacja jest TUTAJ

Źródło: Angie Eratowska/PGA Polska

Depeszowali: Martin Hejger i Kuba Ufnal

Ubiegłoroczna relacja TUTAJ

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni